fb pixel Z burana Luďana je major Berg: Martin Hofmann vyrostl z Ulice v "rovného" estébáka v seriálovém hitu Bez vědomí – G.cz
Vyhledávání

Z burana Luďana je major Berg: Martin Hofmann vyrostl z Ulice v "rovného" estébáka v seriálovém hitu Bez vědomí

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Vynikající atmosféra, napínavá story, skvěle napsané dialogy, zkrátka radost sledovat! Tak se mluví o seriálové novince Ivana Zachariáše Bez vědomí, která na HBO odstartovala 17. listopadu. Velmi kvalitní šestidílná série mimo jiné zaujme i hereckými výkony, z nichž ten skoro nejlepší předvádí Martin Hofmann v roli majora Jana Berga. Je vidět, že rodák z Budějic ušel od nekonečné Ulice opravdu dlouhou cestu.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.11.2019, 10:10

Věčný sprosťák

Chtěl být sportovcem, přísná maminka z něj chtěla doktora, nakonec to bylo ale divadlo, co si ho získalo pro život. Českobudějovický rodák Martin Hofmann momentálně září v seriálu HBO Bez vědomí, ačkoliv vystupuje ve spíše vedlejší roli. Hraje majora Honzu Berga, což je takový lidský oxymóron - jedná se totiž o inteligentního estébáka. Berg v seriálu rozkrývá pokoutné praktiky svých kolegů a vůbec celé instituce, pro kterou pracuje, což se samozřejmě neobejde bez následku pro něj i jeho blízké. Charismatická postava je po právu favoritem diváků seriálu, pro Hofmanna navíc není typická - herec se nejčastěji objevuje v partech vulgárních, arogantních, nesympatických týpků.

Hofmannova cesta na prkna, která znamenají svět a posléze na stříbrné plátno začala na pražské DAMU u Borise Rössnera. Ten byl jeho hlavním pedagogem a právě ten mu po absolvování školy prý poradil, aby vzal roli Jardy Hejla v nekonečném seriálu TV Nova Ulice. Hofmann už tou dobou hrál na divadle, jako svobodný herec hostoval na různých scénách, dodnes má nejraději Divadelní spolek Kašpar, který sídlí v Divadle v Celetné a se kterým Hofmann už 13 let hraje hlavní roli v Cyranovi z Bergeracu. Právě účinkování v novácké telenovele ho představilo širšímu publiku a Ulici hraje s přestávkami dodnes.

Luďan z Mostu

Hofmann se od začátku nového tisíciletí pravidelně objevuje i ve filmech, dokonce dostal malou roli strážce v zahraničním fantasy Pohádky bratří Grimmů, hrál i v koprodukčním Anthropoidu. Asi nejvíc ho ale proslavila další seriálová role, a to velmi čerstvá - právě on ztvárnil buranského, jak sám říká "tak trochu debila" Luďana v diváckém hitu České televize Most!. Luďan nemá práci, naopak má dluhy, nejlepšího kamaráda Roma, ačkoliv sám cikány nesnáší a taky nesnáší svého bratra Pavla, nyní už přeoperovaného na sestru Dášu. Právě tato role definitivně upevnila Hofmannovo místo v srdcích nejen divadelních, ale i televizních diváků.

Momentálně Martin Hofmann pracuje na dvou projektech, které půjdou do kin příští rok; tím prvním je životopisný snímek Slávka Horáka Havel, líčící především disidentská léta historicky prvního českého prezidenta a kde hraje Pavla Landovského, tím druhým je komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, adaptace románu Patrika Hartla, kde se Hofmann objeví po boku Hynka Čermáka, Martina Pechláta a Davida Švehlíka.

A když už jsme vzpomněli ten Most!, tady si můžete zopáknout hlášky z obzvlášť povedené 7. epizody.

Podobné články

Doporučujeme

Další články