fb pixel Takový byl rok 2019! Seriál Premiér, Řepka v lochu a další šílené události, které jsme v uplynulých 12 měsících řešili – G.cz
Vyhledávání

Takový byl rok 2019! Seriál Premiér, Řepka v lochu a další šílené události, které jsme v uplynulých 12 měsících řešili

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Konec roku 2019 a vlastně i druhé dekády v tomto století je tu, a proto by bylo dobré si říct, co zásadního se letos stalo v Česku i ve světě. Byl to velmi náročný rok plný společenských revolucí, boje za ekologii a nečekaných smrtí našich oblíbenců. Díky Bohu, že je to už všechno za námi a my se můžeme těšit na další patálie až v roce 2020.

Martin Miko
Martin Miko 31.12.2019, 10:05

Shrnutí roku 2019

S koncem roku opět přichází čas na velkou rekapitulaci všeho, co jsme zažili. Loni v tento den jsme si vychutnávali Silvestr s Jaromírem Soukupem, což byl jeden z nejbizarnějších zážitků, protože zde tento multifunkční moderátor zpíval socialistický hit Sanitka. Na začátku roku jsme si pustili nový satirický pořad BBCzech a o den později zemřel Jiří Brady. Následně jsme oslavili čtyřicátiny Jiřího Ovčáčka a o pár dnů později se stala aplikace TikTok fenoménem dnešní doby. Následně jsme se dozvěděli, že vláda chce zdanit církevní restituce. A to byl teprve leden.

Dalších11 měsíců probíhalo v podobném tempu. V únoru TV Nova oslavila 25 let svého vysílání, čímž jsme si připomněli heroin brothers i kuřečí kůžičky od Ládi Hrušky. Zároveň Česká televize začala vysílat geniální seriál Most!, který se stal takovým hitem, že i voliči SPD začali chválit tuto veřejnoprávní televizi. V půlce února jsme se dozvěděli, že fotbalista Tomáš Řepka půjde do vězení. V té době se zároveň řešila obhajoba drahých mobilních dat v režii dnes již bývalé ministryně Novákové.

Na začátku března zemřel zpěvák Keith Flint z kapely The Prodigy, což nás velice mrzelo. Zároveň nás opustila i legendární romská zpěvačka Věra Bílá, která nám dodnes chybí. Následně jsme oslavili 20 let České republiky v NATO a zároveň se rozloučili s aplikací Letgo. Slováci si zvolili Zuzanu Čaputovou za prezidentku, čímž jsme se plynule dočkali Zemanovy projížďky na Matějské pouti. Následně TV Prima oznámila spojení s CNN a zdražily se brambory. Do toho všeho se Václav Klaus mladší rozhodl, že si založí novou politickou stranu Trikolóra. A ještě nesmíme zapomenout na napadení Dominika Feriho.

V květnu oslavil paletový král Zdeněk Macura 45. narozeniny a festival Colours of Ostrava oznámil, že přijedou The Cure. Konečně skončil seriál Hra o tůny a na konci měsíce jsme volili ve volbách do Evropského parlamentu, kde kandidoval i bizarní kandidát Robert Vašíček z SPD, který miloval kebab a navštěvoval mešity. Poslední den v květnu jsme si připomínali 2 roky bez kouření v restauracích, což volně navázalo na 42. narozeniny Richarda Krajča. V červnu se ČSSD podařilo spor se zesnulým právníkem Altnerem vrátit zpět na začátek a Dominik Hašek se poprvé zamyslel nad tím, že by mohl být příštím prezidentem.

V červenci jsme jeli na KVIFF a dočkali se konce politické strany Realisté, kterou měl na svědomí Petr Robejšek. Zároveň jsme se dočkali prvního burgeru bez housky, a to rovnou v režii McDonalds. V srpnu nám Jaromír Soukup oznámil, že Jiří Ovčáček bude mít od září svůj vlastní pořad na TV Barrandov a my se tak mohli rovnou přesunout k oslavám šedesátin Aleše Brichty.

V září jsme se dočkali náhražky masa beyond meat, které se následně rozšířilo i do obchodů a globálních řetězců rychlého občerstvení. A pak přišel podzim a s ním další zásadní události roku 2019, které naleznete v naší galerii.

Uvidíme, co zajímavého nás čeká v roce 2020. Nemůžeme se dočkat!

Podobné články

Doporučujeme

Další články