fb pixel Dramatická finále, velkolepé návraty i nečekaná překvapení: Filmový rok 2019 si světová kinematografie bude pamatovat – G.cz
Vyhledávání

Dramatická finále, velkolepé návraty i nečekaná překvapení: Filmový rok 2019 si světová kinematografie bude pamatovat

+ DALŠÍCH 19 FOTEK + DALŠÍCH 20 FOTEK

Rok 2019 se chýlí ke konci, takže je na čase si shrnout, co nám dal a vzal v různých sférách života. Dnes se podíváme především na kategorii "dal" v oblasti filmové a televizní tvorby. Tady jsou nejzásadnější zahraniční kousky, které jsme letos mohli vidět.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.12.2019, 15:20

Tohle musíte vidět

Ano, ano je to tak. Už jsme to nakousli v recenzi snímku Dva papežové; letošní rok byl co do kvalitních filmů a seriálů opravdu bohatý a kinematografická historie si jej rozhodně zapamatuje hned z několika důvodů. Několik srdcových záležitostí došlo svého završení: řeč je samozřejmě o seriálu Hra o trůny a Avengers, a ano, ať už to vypadá jakkoliv, také Star Wars: Epizodě IX - Vzestupu Skywalkera.

Martin Scorsese nám skrze Irčana ukázal, kam jsme už dnes schopni posunout digitální omlazování. Mimochodem, díky financím Netflixu, streamovací společnosti, která je letos opravdu extrémně plodná. Kromě mafiánského eposu má hned několik želízek v ohni jménem Zlaté glóby, a to včetně opěvovaného vztahového dramatu Manželská historie s Adamem Driverem a Scarlett Johansson či životopisného kousku s Eddiem Murphym Jmenuju se Dolemite. Není to soutěž, ale kdybychom měli vybrat jednoho vítěze roku 2019 na poli cinetvorby, byl by to právě Netflix.

Ale bylo toho samozřejmě víc, co letos stálo opravdu za to. Modla milovníků indie scény Quentin Tarantino se vrátil v plné parádě a s vlastní verzí tragické story o vraždě herečky Sharon Tate. Díky Toddu Phillipsovi a Joaquinu Phoenixovi se po více než deseti letech znovuzrodil asi vůbec nejlepší komiksový padouch všech dob - Joker.

V kinech i na obrazovkách televizí a počítačů jsme viděli několik příjemný a mnohdy nečekaných překvapení. Podívejte se do následující galerie, kde toho zjistíte mnohem víc. Vybrali jsem to nejzásadnější, co se letos promítalo a dovolili jsem si k tomu přihodit pár teorií ohledně velkých filmových cen.

Ty nás totiž čekají hned zkraje roku. Jak Zlaté glóby, tak patrně ani Ceny Americké filmové akademie aka Oscaři to s výběrem nebudou mít lehké a po několika letech bychom se snad mohli dočkat alespoň trochu napínavé a nepředvídatelné podívané. Jistě, většina z nás už na tuhle pozlacenou frašku rezignovala a reálně hodnota podobných ocenění je diskutabilní, ale uznejte, že to v sobě pořád určité kouzlo prostě má.

Nezbývá, než se těšit na to, co do kin přinese rok 2020. Nějakou představu, na co se těšit, už samozřejmě máme, ale o tom zase příště...

Podobné články

Doporučujeme

Další články