fb pixel Svoboda a přímá demokracie Jana Hamáčka: Ministr vnitra odmítl přijmout děti uprchlíků s argumentem hodným Tomia Okamury – G.cz
Vyhledávání

Svoboda a přímá demokracie Jana Hamáčka: Ministr vnitra odmítl přijmout děti uprchlíků s argumentem hodným Tomia Okamury

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Zaříjové prosby Řecka o to, aby ministři vnitra všech zemí EU přijali děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů, náš Jan Hamáček (ČSSD) nevyslyšel. Hamáček přijetí dětí do Česka odmítá, protože jim je prý 17 a stejně nemají nárok na azyl. To je samozřejmě lež.

Martin Miko
Martin Miko 8.11.2019, 11:24

Děti uprchlíků v ČR nemají místo

„Žádám ministra vnitra Jana Hamáčka, aby nám sdělil, jak naložil s žádostí řeckého kolegy, aby Česká republika přijala 40 dětských uprchlíků bez doprovodu. Pokládal bych za ostudné a hanebné, kdybychom se k této žádosti nepostavili vstřícně. Bylo by to v rozporu s ideály humanismu, na kterých je naše republika založena,“ napsal na svém Facebooku poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), když zareagoval na článek web Hlídacípes.org, který připomenul, že ministerstvo vnitra v září obdrželo dopis, ve kterém Řecko žádalo o azyl pro 40 uprchlických dětí v naší zemi. MV však na tento dopis nezareagovalo a drtivá většina států EU také ne.

Až po zveřejnění těchto informací a apelu poslance Kalouska se ministr vnitra Hamáček rozhodl vyjádřit na svém Twitteru. „Řecko dopisem všechny min. vnitra EU informovalo o situaci a pokusilo se vyvolat debatu o relokacích, nic nového. Nevidím smysl v tom přesouvat po EU 17leté bez nároku na azyl, když Atény na ochranu hranic a azylové řízení dostávají od EU miliardy eur, jen ČR poskytla 270 expertů,“ zareagoval Hamáček na sociální síti. Otázkou je, kde vzal Hamáček ty 17leté, když podle vyjádření europoslankyně Michaely Šojdrové se mezi uprchlíky nacházejí i děti mladší 12 let.

Kalousek si samozřejmě do Hamáčka nezapomněl rýpnout na Twitteru, když mu napsal, že Řecko prosí o pomoc ve velmi znepokojivé situaci, kdy by se mělo jednat rychle. A posléze podotkl: „Já myslel, pane ministře, že nejste předseda SPD...“ Rétorika a postoj ČSSD k uprchlíkům byla odjakživa založen na humanismu a pomoci lidem v nouzi. Stačí si jen pročíst Facebook stranické ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, která by snad v každém druhém příspěvku rozdávala peníze a příspěvky klidně půlce republiky. Možná i proto je Hamáčkův status tak zarážející.

Jestli si ministr Hamáček myslí, že díky tomuto tweetu našel svá varlata, tak se mýlí. Kdyby uznal chybu svého resortu a vlastního vedení a začal se snažit pomoct dětem v extrémní nouzi, status chlapa by se mu vrátil spíš.

A zde máte 5 socialistických výmyslů, který by měla současná ČSSD zbožňovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články