fb pixel „Stejně vyhraje zase Zeman...“: 5 stupidních výmluv, proč nejít k volbám – G.cz
Vyhledávání

„Stejně vyhraje zase Zeman...“: 5 stupidních výmluv, proč nejít k volbám

Bude to nakonec Drahoš, kdo se stane představitelem České republiky? Podle odborníků je to velmi otevřené a šanci má stejnou jako Zeman. Horáček začínal brzy a nešťastně, během kampaně se ale vzpamatoval a dokázal zaujmout i ty, kteří se mu prve vysmívali. Politický veterán Topolánek se mezi potenciální prezidenty přiřítil na poslední chvíli. Petr Hannig patří k méně favorizovaným členům soutěže o Hrad. + DALŠÍ 1 FOTKA

Už zítra se otevřou volební místnosti a český národ si zase jednou rozhodne, kdo bude následujících pět let jeho hlavou. S účastí na podobných záležitostech to u nás zejména v posledních letech není moc valné, tentokrát jde ale celkem o hodně – a tak by, alespoň pro jednou, bylo fajn, kdybyste se nevymlouvali a k těm urnám vážně došli.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.1.2018, 11:26

1. „Kámo, já se včera hrozně vožral.“

Je jasné, že sobotní ráno nikdo nechce trávit pochodem do volební místnosti. Ještě štěstí, že svůj hlas můžete do urny hodit už v pátek, dokonce ještě před mejdanem.

2. „Musim se učit na zkoušku.“

A kdo ne takhle v lednu. Jen se běžte pěkně projít, to vám aspoň pročistí hlavu.

3. „Mám práci.“

Bodejť by ne, když během reálné pracovní doby sedíte na Facebooku a dohadujete se o tom, koho budete volit, s každým, kdo se namane. V pátek nebo v sobotu to zkuste prohodit.

4. „Stejně to vyhraje zase Zeman.“

Nebudeme si nic nalhávat, pravděpodobně jo. Bylo by ale fajn, aby se to nestalo už v prvním kole a aby si ten prostořeký, nevkusný hradní pán všiml, že nemá neotřesitelnou pozici. A kdo ví, třeba nás to ještě překvapí.

5. „Prezident stejně nemá žádnou faktickou moc, je jedno, kdo to bude.“

Slovy klasika, hele, není. Uplynulých pět let jasně dokázalo, že sakra záleží na tom, kdo naši zemi reprezentuje.

A tady čtěte, jak je to se zdravím Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články