Stát okrade církev o 380 milionů ročně na restitucích. Vláda s KSČM a SPD k tomu dali souhlas – G.cz
Vyhledávání

Stát okrade církev o 380 milionů ročně na restitucích. Vláda s KSČM a SPD k tomu dali souhlas

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Církev a pravice smutní. Komunisté se radují. Poslancům se totiž podařilo schválit zdanění církevních restitucí, respektive peněžitých náhrad, které církev získává od státu. Zákon má platit od příštího roku a podle všeho tak Andrej Babiš (ANO) komunistům splatil tichou podporu své vlády s ČSSD. Zkrátka nic není zadarmo. Ovšem zatím nezoufejme, protože zákon pravděpodobně vrátí Senát nebo zruší Ústavní soud.

Martin Miko
Martin Miko 23.1.2019, 14:17

Komunisté si prosadili svou

Nedělejme si iluze, že by hnutí ANO nebo ČSSD toužili zdanit církevní restituce. S velkou pravděpodobností se v rámci schvalování jednalo o jeden z požadavků KSČM k tomu, aby mohla vzniknout menšinová vláda Andreje Babiše. Zarážející v tomto hlasování je však postoj hnutí SPD, jejichž předseda Tomio Okamura ve svých videích neustále hlásá o křesťanských hodnotách. Jakmile však dojde na věc, chová se úplně opačně. Něčeho podobného jsme byli svědky už několikrát.

Dnes hlasovalo pro zdanění církevních náhrad106 ze 172 přítomných poslanců. Církev od státu získává ročně na církevních restitucích zhruba 2 miliardy korun a během následujících 30 let by tak postupně měla obdržet 59 miliard korun. Podle komunistů se díky zdanění ročně ušetří 380 milionů korun. Smutné na tom však je, že to byli právě komunisté, kdo v únoru 1948 církevní majetek zestátnil. Konkrétně se jednalo zhruba o 2500 budov, 175 tisíc hektarů lesa a 25 tisíc hektarů orné půdy.

Světem sociálních sítí okamžitě prosvištěly názory známých glosátorů, politiků a novinářů, kteří se zdaněním církevních restitucí jednohlasně nesouhlasí. Například europoslanec Luděk Niedemayer na Twitteru reagoval slovy: „Podpořit takovýto hnusný ksindl s komunisty představuje podle mne jedno z největších selhání, které jsem v naší Sněmovně po roce 1989 viděl.“ Místopředseda TOP 09 Michal Kučera zase konstatoval, že zdaňování ukradeného majetku církvím je nápad, který se mohl zrodit pouze v české vládě s komunisty. A pozadu nezůstal ani Mirek Topolánek, který reagoval sdílením legendárního stand-upového vystoupení Tomáše Matonohy, ve kterém nadával na komunisty. Tady se na něho můžete podívat:

A zde je nový bodový systém, který nás bude chtít obrat o mnohem víc peněz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu