fb pixel Stanislav Křeček je novým obudsmanem. Ale bylo to o chlup! – G.cz
Vyhledávání

Stanislav Křeček je novým obudsmanem. Ale bylo to o chlup!

Stanislav Křeček nakonec v napjaté dvoukolové volbě získal pozici ombudsmana. Bývalého poslance nominoval prezident Miloš Zeman. Křeček získal ve sněmovně o tři hlasy víc, než bylo potřeba. Liberálové se chystají demonstrovat a plácají se do čela. Foldyna naproti tomu plácal celý den.

Jan Studnička
Jan Studnička 12.2.2020, 18:35

Údajně, tak co?

Ještě před prvním kolem se stihla poslanecká sněmovna pohádat. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, známý svou nákloností k Rusku a jejich motorkářským gangům obzvlášť, mluvil o tom, že šéf neziskovky Člověk v tísni Šimon Pánek údajně rozesílal poslancům výhružné SMSky, ve kterých měl Pánek tvrdit, že budou problémy, když sněmovna zvolí Křečka do úřadu.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš popřel, že by takovou SMSku dostal, předsedkyně TOPky Pekarová Adamová vyzvala Foldynu k omluvě, ale ten provedl mimořádně vychytralou konverzační kličku a vyjádřil se v tom smyslu, že řekl "údajně", tak o co jde. Mimochodem, v tuhle chvíli český Facebook plní statusy o tom, že Foldyna údajně souloží s mrtvými psy.

Liberální neštěstí

S volbou Stanislava Křečka do úřadu je spousta lidí nespokojena. Spolek Milion chvilek pro demokracii plánuje demonstraci, bývala ombudsmanka Anna Šabatová už se několikrát nechala slyšet, že Stanislav Křeček podle ní není vhodný člověk k tomu, aby vedl úřad veřejného obhájce lidských práv. Detailní profil Stanislava Křečka i se všemi jeho excesy jsme psali tady, tak můžete mrknout.

Křeček za svou dlouhou kariéru stihl například lhát o svém titulu a vylít si bambilionkrát srdíčko do Parlamentních listů. Za tu dobu, co dělal zástupce ombudsmanky stihl pozurážet většinu menšin, které v České republice žijí. Miloš Zeman na něm však dlouho trval, takže si nakonec už klasicky prosadil svou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články