fb pixel SPD vyroste další konkurence: Václav Klaus mladší zakládá svou stranu, pomůže mu i Kikina – G.cz
Vyhledávání

SPD vyroste další konkurence: Václav Klaus mladší zakládá svou stranu, pomůže mu i Kikina

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Stará dobrá ODS vznikla v Klausově kuchyni. Nyní se však všichni ptají, kde vznikla nová strana Václava Klause mladšího, který po odchodu z Občanské demokratické strany rozhodně nehodlá sedět v koutě, jak uvedly Hospodářské noviny. Název a program nového politického subjektu představí až po volbách a jeho otec také nepřijde zkrátka.

Martin Miko
Martin Miko 10.4.2019, 10:27

Klaus zakládá novou stranu

Vypadá to, že u Klausů jde vše podle plánů. Po odchodu Václava Klause mladšího z ODS totiž poslanec oznámil Hospodářským novinám, že se chystá po volbách představit svou novou politickou stranu, ve které bude figurovat i jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus. Všichni jsou nyní v očekávání a aktivně diskutují nad tím, jak se nová "Klausovská" partaj bude jmenovat. My už máme jasno, a tak jsme si pro vás připravili 10 vznešených jmen, které by jí padly:

Minulý měsíc byl Václav Klaus mladší z ODS vyhnán kvůli svým prapodivným výrokům na téma Evropská unie, jejíž předpisy přirovnával k židovským výborům o složení transportů do koncentračních táborů, což se straně samozřejmě nelíbilo, protože zněl jako člen SPD.

Logickým krokem ze strany Václava Klause mladšího je tedy založení nové politické strany, kde bude moct říkat, co mu přijde na jazyk. Název, program a další podrobnosti se však dozvíme až po volbách do Evropského parlamentu, tedy na konci května. Klaus mladší sdělil Hospodářským novinám, že má prý politický program hotový a nyní pouze ladí detaily. Všechny samozřejmě zajímá, jestli bude vznikající strana propagovat nové šílené zákony, které budou majitele sociálních sítí posílat do vězení za to, že někomu smažou kontroverzní nebo nenávistný komentář.

Nyní se spekuluje o tom, kdo by mohl být Klausovým spojencem. Prozatím se tuší, že součástí jeho nové strany bude i taťka Václav Klaus, kterému už táhne na 80, takže se předpokládá, že bude něco jako Karel Schwarzenberg v TOP 09. Rovněž kolují dohady o některých poslancích z ODS a SPD, kteří s mladým Klausem sympatizují.

Teprve až čas ukáže, jak Václav Klaus mladší dokáže zamíchat kartami na tuzemské politické scéně.

A zde vás potěší oznámení Tomia Okamury, že jeho střeva jsou v naprostém pořádku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články