fb pixel Souboj veřejnoprávních titánů: Pohřbil Luboš Xaver Veselý pořad Newsroom ČT 24, nebo má sám z ostudy kabát? – G.cz
Vyhledávání

Souboj veřejnoprávních titánů: Pohřbil Luboš Xaver Veselý pořad Newsroom ČT 24, nebo má sám z ostudy kabát?

Zdroj: Česká televize

Současná válka mezi pořadem Newsroom ČT 24 a moderátorem Českého rozhlasu Lubošem Xaverem Veselým by vám rozhodně neměla uniknout. V rámci jednoho poměrně ostrého rozhovoru vzniklo i poměrně silné video, které za necelý den na YouTube skoro 50 tisíc lidí. Co se vlastně stalo?

Martin Miko
Martin Miko 27.9.2019, 10:17

Rozhovor, který jste nečekali

Když před pár dny vyšel na webu Hlídacípes.org článek s titulkem „Andrej Babiš si v rozhlase vyprávěl, co chtěl. Nešlo o diskuzi, ale o zábavní pořad, hájí se ČRo“ , dočetli jsme v něm, že v pořadu s názvem Rozhovory, které mají šťávu moderátora Luboše Xavera Veselého, došlo k hodinovému rozhovoru mezi premiérem Andrejem Babišem a Veselým, ale nikde ani stopy po kritických dotazech. Jak ovšem napovídá anotace show, má se jednat o pořad plný rozhovorů se zpěváky, herci, sportovci, lékaři a dalšími známými osobnostmi, které se vyskytují ve veřejném prostoru, takže ani moderátor, ani Český rozhlas neviděli žádné pochybení. Celý spor v podstatě vychází z toho, jestli je správné zvát si vrcholové politiky do zábavního pořadu, aniž by nebyli konfrontováni s nepříjemnými dotazy a tématy.

Článek Hlídacího psa si zaregistroval i pořad České televize Newsroom ČT 24, který moderátora navštívil v rámci rubriky „Mediální přestřelka“. „Reagujeme v něm na kritiku, kterou panu Veselému takto adresoval Hlídací pes poté, co pan Veselý vedl nekritický rozhovor s premiérem, čímž se podle Hlídacího psa mohl dopustit poručení kodexu Českého rozhlasu,“ popisuje facebooková stránka Newsroom ČT 24 a dodává, že článek kodexu ČRo 1.3 stanoví, že Český rozhlas je povinen pečlivě posuzovat, zda pořady či jejich části nesměřují, ať již otevřeně nebo skrytě, k prosazování určitých obchodních nebo politických zájmů.

Součástí sdělení na sociálních sítích Newsroom ČT 24 je i rozhovor, který zároveň sdílel Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku. Doporučujeme se na toto silné video podívat. Komentovat ho nebudeme, protože na něj názor nemáme. Vy se na něj podívejte a napište nám do komentářů, co si o něm myslíte vy.

Toto video každopádně nezůstane bez odezvy a bude ještě určitě řešeno na více úrovních, takže jsme velmi zvědaví, jak to celé dopadne.

A zde je neprůstřelná logika ČSSD, která si přeje dostupné bydlení pro všechny, ale odmítá zrušit daň z nabytí nemovitosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články