fb pixel Sorry jako aneb 5 nejprofláklejších výmluv českých politiků – G.cz
Vyhledávání

Sorry jako aneb 5 nejprofláklejších výmluv českých politiků

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Umět se správně a taktně vymluvit ze svých prohřešků by měla být jedna z předností správného českého politika. Občas se to však moc nepovede a tyto výmluvy se zvrtnou v prapodivný bizár, kterému se směje celý národ. Naše moudré hlavy proto sesbíraly 5 nejbizarnějších výmluv v historii české politiky.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 20.2.2018, 09:36

1) Tomio Okamura (SPD) – Horečka 39

„Měl jsem horečku 39 stupňů a celá republika to věděla,“ prohlásil na tiskové konferenci Tomio Okamura, když se hájil tím, že měl vysokou horečku, bral léky a zlá moderátorka z DVTV na něj útočila. Z důvodu této velice zákeřné horečky náš milý Tomio zapíral historická fakta o bývalém koncentračním a pracovním táboře v Letech, kde zemřelo 326 osob. Byla to velmi zákeřná nemoc. Tomio se z ní naštěstí vyléčil.

2) Radek Koten (SPD) - Brýle

Problém našeho šéfa bezpečnostního výboru a poslance za SPD Radka Kotena je v tom, že z nejasných důvodů nečerpá své znalosti ze zpravodajských, nýbrž z dezinformačních webů. Proto je schopný věřit vražedným mikrovlnkám anebo dokonce v České televizi citovat dezinformační zprávy. Vraha Nikolase Cruze z Floridy označil za člena Antify, ale ve skutečnosti se jednalo o člena bělošské extremistické skupiny. Svou chybnou interpretaci svedl na to, že na ověřování nebyl čas a navíc neměl brýle.

3) Andrej Babiš (ANO) - Sorry jako

Univerzální odpověď na všechno, která v podstatě zlidověla, a dokonce se objevila i v Kazmově One man show, se poprvé objevila na začátku roku 2017. Tehdy se Andreje Babiše zeptal novinář na otázku týkající se jeho příjmů. Tehdejší ministr financí mu odpověděl: „Proč bych vám měl sdělovat všechny moje příjmy? Sorry jako.“ Hláška „sorry jako“ se stala virálem internetu, na kterou vzniklo spousta vtipů a koláží.

4) Jiří Čunek – Občanský průkaz

Legendární kauza „Jiří Čunek“ z konce 90. let, kdy tehdejší šéf lidovců při vysvětlování svých záhadně naspořených milionů ztratil občanský průkaz a následně v ten samý den šel vložit se stejným dokladem jeden milion korun do banky jakožto své celoživotní úspory. Tehdy se Čunek nedokázal k celé situaci vyjádřit a pravděpodobně by to nedokázal ani dnes. Uložit milion na účet se ztracenou občankou je opravdový kumšt.

5) Celý národ – Kalousek

Když budete deset let v kuse opakovat, že za všechno může Kalousek, tak tomu pak možná i začnete věřit. Je až obdivuhodné, že tato výmluva i po všech těch letech funguje a dá se aplikovat v podstatě na každý neúspěch, který se stane. Je jedno, jestli se jedná o politickou aféru, ukradené auto, teroristický útok v Iráku, spiknutí iluminátů nebo o propitou výplatu během tří dnů. Za všechno může on. Je hezké, že v časech krize i blahobytu se objevil někdo, na koho můžeme svést naše osobní neúspěchy.

Jaké jsou vaše oblíbené politické výmluvy? Je to viróza? Kampaň? Napište nám!

A zde je 5 nejoblíbenějších českých falešných profilů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články