fb pixel Když se Ťok urve ze řetězu: TOP 7 falešných českých profilů na sociálních sítích – G.cz
Vyhledávání

Když se Ťok urve ze řetězu: TOP 7 falešných českých profilů na sociálních sítích

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Falešné profily českých politiků a mediálně známých osobností v našem prostoru jsou často doslova nerozeznatelné od těch skutečných. Většinou vtipně reagují a komentují aktuální události, které zaznamenáváme v médiích a čtení těchto příspěvků nás vnitřně těší, a některé z nich nás dokonce dokážou pohladit na duši. Zde je 7 nejoblíbenějších fake účtů na sociálních sítích v našem éteru.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 21.3.2019, 13:55

Před 13 lety byl založen Twitter, což je sociální síť, na které se rádi vyjadřuji nejen naši politici. Vzhledem k tomu, že lékem na naše trápení je přetvořit každou tragédii a smutnou událost na humor, vzniklo na internetu mnoho falešných profilů politiků a jednoho vězně. Všechny vás zaručeně pobaví.

1. Jiří Ovčáček

Falešný profil Jiřího Ovčáčka je pravděpodobně nejvtipnější věc na celém českém Facebooku. Správce profilu hbitě reaguje a ironicky popisuje veškeré jednání našeho pana prezidenta a zároveň detailně vystihuje situaci na Hradě. Na denním pořádku je zesměšňování zaměstnanců Hradu, fíkuse Drahoše, zubopleše Sobotky a zavšemohoucího Kalouska.

2. Karel Schwarzenberg

Alternativní twitterový účet falešného knížete funguje už téměř 7 let a má neuvěřitelných 278 tisíc sledujících, což znamená, že ho pravděpodobně sledují všichni čeští uživatelé této aplikace. Fejkový Karel baví i české politiky, kteří hojně sdílejí zábavné příspěvky reagující na aktuální politické dění.

3. Miloslav Rozner

Expert na kulturu a mistr debat Miloslav Rozner má na každé sociální síti hned několik falešných profilů zároveň, které pravidelně či nepravidelně perlí a zabrušují, kde se dá. Opravdový Míla Rozner se bohužel kvůli zákazu Tomia na veřejnosti ani do médií moc nevyjadřuje, takže vytváří minimum zábavného obsahu pro pobavení nás všech, což je samozřejmě velká škoda.

4. Jaromír Soukup a jeho List

Ironický facebookový profil všestranného moderátora Jaromíra Soukupa vtipně pobízí fanoušky, aby jeho politické hnutí podporovali v budoucích volbách. Zároveň však reálný Jaromír Soukup oznámil, že kandidovat nebude a ani nebude předsedou hnutí. No chápete tohle někdo?

5. Jiří Kajínek

Profil nejznámějšího českého vraha vznikl předtím, než od prezidenta Miloše Zemana dostal milost. Neznámý vtipálek vtipně a ironicky zachycoval celou cestu Jiřího Kajínka od prvních zmínek v médiích, že mu bude odpuštěn doživotní trest, přes natáčení reality show, užívání si vydělaných milionů, až po vydání knižního bestselleru.

6. Daniel Ťok

Falešný Twitter českého ministra dopravy Daniela Ťoka měl během zimy obrovské žně. Neznámý vtipálek velmi trefně glosoval Ťokovy ministerské neúspěchy spojené se čtyřmi kilometry postavených dálnic v loňském roce nebo se zácpami na dálnici D1.

7. Jaroslav Faltýnek

Při přečtení některých tweetů falešného Jaroslava Faltýnka máte pocit, že nepoznáte rozdíl od toho pravého. Nekorektní reakce na aktuální politickou situaci vás laskavě pobaví a vřele zahřejí u srdíčka.

A zde jsou nejlepší citáty od moudré Haliny Pawlowské.

Podobné články

Doporučujeme

Další články