5 nejoblíbenějších českých falešných profilů na sociálních sítích

Obrázek uživatele Martin Miko
22.1.2018, 12:01

Falešné profily českých politiků a mediálně známých osob v našem prostoru jsou často doslova nerozeznatelné od těch skutečných. Většinou vtipně reagují a komentují aktuální události, které zaznamenáváme ve veřejných médiích a čtení těchto příspěvků nás vnitřně těší, a některé příspěvky nás dokážou zahřát i u srdíčka. Zde je 5 nejoblíbenějších falešných profilů v našem éteru, které se nacházejí na sociálních sítích.

1) Jiří Ovčáček

Falešný profil Jiřího Ovčáčka je pravděpodobně nejvtipnější věc na celém českém Facebooku. Správce profilu hbitě reaguje a ironicky popisuje veškeré jednání našeho pana prezidenta a zároveň detailně vystihuje situaci na Hradu. Na denním pořádku je zesměšňování zaměstnanců Hradu, fíkuse Drahoše, zubopleše Sobotky a zavšemohoucího Kalouska.

2) Karel Schwarzenberg

Alternativní twitterový účet falešného knížete funguje na sociální síti už téměř 7 let a má neuvěřitelných 278 tisíc sledujících, což znamená, že ho pravděpodobně sledují všichni čeští uživatelé této aplikace. Fejkový Karel baví i české politiky, kteří hojně zábavné příspěvky reagující na aktuální politické dění, sdílejí.

3) Miloslav Rozner

Expert na kulturu a mistr debat Miloslav Rozner má na každé sociální síti hned několik falešných profilů zároveň, které pravidelně či nepravidelně perlí a zabrušují, kde se dá. Opravdový Míla Rozner se bohužel kvůli zákazu Tomia na veřejnosti ani do médií moc nevyjadřuje, takže vytváří minimum zábavného contentu pro pobavení nás všech, což je samozřejmě velká škoda.

4) Jaromír Soukup – Kandidát na prezidenta 2023

Ironický facebookový profil všestranného moderátora Jaromíra Soukupa vtipně pobízí fanoušky, aby ho za 5 let zvolili prezidentem České republiky. Svými pravidelnými výstupy v roli moderátora v politických pořadech totiž působí, že vytváří půdu pro svou budoucí kariéru politika.

5) Jiří Kajínek

Profil nejznámějšího českého vraha vznikl předtím, než od prezidenta Miloše Zemana dostal milost. Neznámý vtipálek vtipně a ironicky zachycuje celou cestu Jiřího Kajínka od prvních zmínek v médiích, že mu bude propuštěn doživotní trest, přes natáčení reality show, užívání si vydělaných milionů, až vydání knižního bestselleru.

A zde Bůh zabije koťátko pokaždé, když nasdílíte Parlamentní listy.


Komentáře