Šok! Ministryně Malá při testu z matematiky na základní škole neopisovala – G.cz
Vyhledávání

Šok! Ministryně Malá při testu z matematiky na základní škole neopisovala

Do médií pronikla informace, že ministryně Malá při testu z matematiky na základní škole neopisovala. Tuto skutečnost potvrdila sama politička. Velmi nezvyklá informace vyvolala ve společnosti velký rozruch, neboť na neopisování nejsme u Malé zvyklí.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.7.2018, 08:33

„Několikrát jsme ten písemný test prohnali počítačovým programem na rozpoznání plagiátorství a musím konstatovat, že ta práce je originál. Nejsou tam sice citace, což by bylo u testu z matematiky na základní škole krajně nezvyklé, ale postupy i výsledky jsou naprosto originální a neotřelé. Výsledná známka, která je za pět, sice neohromí, ale ke cti paní Malé budiž to, že k té pětce došla sama svou snahou a vlastním úsilím,“ prozradil Radim Brčko, ředitel základní školy, kde ministryně Malá svého času test z matematiky absolvovala.

„Vím o tom. Je to sice nezvyklé, že paní Malá neopisovala, ale i přes to má mou důvěru,“ okomentoval incident s neopisováním premiér Andrej Babiš.

Česká společnost je v případě Malé rozdělena na dva tábory. Jedni kvitují s povděkem, že alespoň jednou za život nic neopsala, druzí si myslí, že když už opisovat, tak pořád.

I politologové jsou zmateni. Toto totiž nikdo nečekal. „Ta informace mi vyrazila dech. Opravdu jsem nepočítal s tím, že paní ministryně někdy neopisovala. Vždyť obšlehla obě své diplomové práce,“ kroutil hlavou Jaromír Věneček, politolog a autor knížky Vliv politiky na hnízdění vlaštovek.

Vyjádření paní ministryně Malé se nám doposud nepodařilo získat, nicméně se očekává, že se k situaci vyjádří buď prostřednictvím svého tiskového mluvčího, anebo osobně na svolané tiskové konferenci. Situaci budeme bedlivě sledovat.

A tady se dozvíte, že ministryně Malá psala diplomku o chovu králíků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články