fb pixel SKANDÁL: Jiří Kajínek letos nedostal státní vyznamenání – G.cz
Vyhledávání

SKANDÁL: Jiří Kajínek letos nedostal státní vyznamenání

Nejoblíbenější vrah Miloše Zemana a miláček národa Jiří Kajínek letos překvapivě nezískal ani jedno státní vyznamenání. Jak je to možné?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.10.2017, 16:10

Nejznámější český vrah, bývalý vězeň, spisovatel a prima kluk Jiří Kajínek přitom státní vyznamenání čekal. Dokonce mu prý mělo být z Hradu naznačováno, ať si pomalu chystá křiklavě zelený nátělník a čeká na povel.

„Je to velké zklamání. Snil jsem o tom už ve vězení. O tom dnu, kdy předstoupím před pana prezidenta, on mi připne na hruď nějakou tu medaili za hrdinství, kulturu, prostě za něco, lidé mi zatleskají, já jim pokynu a potom půjdu domů. Nic z toho se bohužel nestalo. Letos jsem to opravdu čekal. Letos to měl být rok Jirky Kajínka. Nejdříve mě propustili z vězení a teď jsem měl získat vyznamenání. Mám zkažený celý život. Nikomu bych podobné pocity nepřál,“ rozplakal se Jiří Kajínek, který kvůli slavnostnímu galavečeru dokonce musel odříct nájemnou vraždu zlínského podnikatele, která se časově kryla s předáváním.

„Takhle mi akorát utíkají kšefty,“ zalykal se Jiří.

Zaskočeni jsou i odborníci, převážně politologové. „Prezidentské volby se blíží a vypadá to, že Miloš Zeman začíná chybovat. Neudělit Jiřímu Kajínkovi státní vyznamenání je fackou do tváře všem jeho fanouškům. Pokud se podíváme na průzkumy, tak Miloš Zeman i Jiří Kajínek mají stejnou cílovou skupinu fanoušků. Pokud jeden zklame toho druhého, ubere mu to body oblíbenosti. Jakoby snad Miloš Zeman obhájit svůj post vůbec nechtěl,“ kroutil hlavou politolog Martin Vosáhlo, který připomněl, že Jiří Kajínek je stále poměrně silné téma a prezidentskou volbou může ještě zamávat.

Ostatně nejsou to jen odborníci, kdo nechápe rozhodnutí Miloše Zemana.

„Jirka si toho už vytrpěl hodně. Hodili na něho vraždy, seděl bůhví jak dlouho ve vězení a teď navíc nedostane státní vyznamenání? V jaké zemi to žijeme, kde dvojnásobný usvědčený a odsouzený vrah, kterému je udělena milost, nedostane státní vyznamenání? Hlavně že to dostali ti vědátoři a jim podobná svoloč? Co pro nás udělali vědci? To Jirka, to je jinčí formát. Ten toho pro naši republiku už udělal dost,“ rozčiloval se pan Jindřich Vladan v zeleném tílku s nápisem „Prej for Kajínek“. Na dotaz, proč na tričku nemá napsáno „pray“, odpověděl, že neumí anglicky a loupl do sebe na ex lahváče.

Nutno podotknout, že na Hradě si svou chybu již uvědomili a Jiří Ovčáček se z toho pokouší nějak vybruslit: „Pan Kajínek měl dostat státní vyznamenání. Přemýšleli jsme, zda mu dáme medaili za zásluhy anebo mu rovnou udělíme řád Bílého lva. Pan prezident měl dokonce jeho přihlášku na stole připravenou k podepsání. Nicméně ta se ztratila. Pražská kavárna a klerofašisté ji ukradli nebo schovali. Bylo to na poslední chvíli, takže se nedalo nic dělat,“ vysvětloval Jiří Ovčáček na tiskové konferenci.

A TADY se můžete podívat na pořad Prostřeno, kterého se zúčastnil i Jiří Kajínek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články