SATIRA: Faltýnkův coming-out? 5 scénářů vystoupení druhého muže ANO v Poslanecké sněmovně

Obrázek uživatele arian.ebrahimi
12.03.2019, 12:39

Poslaneckou sněmovnu čeká vystoupení Jaroslava Faltýnka, který se rozhodl, že se pokusí uvést na pravou míru svou roli v kauze ovlivňování tendru mýta. Muž číslo dva hnutí ANO nás v úterý odpoledne může překvapit ledasčím, ale jelikož čas jsou peníze, požádali jsme prognostické oddělení G.cz, aby sepsalo pět možných scénářů Faltýnkova projevu před poslanci.

1. Coming-out

Jaroslav Faltýnek překvapí celou sněmovnu, když oficiálně oznámí svůj coming-out a odhodlání změnit své pohlaví. "Od teď mne prosím oslovujte pouze jako Jaroslavu Faltýnkovou“ žádá nová politička ANO své kolegy. Reakce jsou rozporuplné – Piráti své nové kolegyni tleskají, lidovci se celí bledí začínají křižovat a Tomio Okamura se omluví na toaletu, kde natočí svou reakci pro své znechucené voliče. Marek Benda z ODS se pokusí poslance upozornit, že Faltýnková byla zvolena jako Faltýnek, a tudíž přichází změnou pohlaví o poslanecký mandát – jeho spolustraníci v čele s Václavem Klausem mladším v ten moment ale už s pochodněmi vyhánějí nebohou paní Faltýnkovou ze sněmovny a ženou jí až na Žižkov, kde nachází azyl v ruinách Kliniky.

2. Počátek hudební kariéry

Zatímco místopředseda Okamura ohlásí příchod poslance Faltýnka, zhasnou ve sněmovně světla a pod pultem se začne šířit kouř. Poslanci se nejprve děsí, že propukl požár, když tu náhle ozáří sněmovnu světla reflektorů a na pult vyskočí Faltýnek spolu se svým kolegou Radkem Vondráčkem, který je vyzbrojen elektrickou kytarou. Oba muži oznámí vznik nového uměleckého dua s názvem Faltýnek a Vondráček a překvapeným zákonodárcům zazpívají svou novou píseň Jsem nevinný. Po krátkém koncertu, kdy duo překvapivě doplní Andrej Babiš s tamburínou, jsou poslanci uchváceni pestrobarevnými kostýmy zpěváků a Vondráčkovým pětiminutovým sólem na kytaru, kterou následně zapálí, další vysvětlení již po Faltýnkovi nežádají.

3. Premiérova cesta do Brna

Faltýnek poslancům v krátkém projevu vysvětlí, že v Brně byl pouze zařídit plánovanou premiérovu cestu do moravské metropole – upozorní své kolegy, že ho to stálo extrémní úsilí, jelikož v důsledku neschopnosti ministerstva dopravy opravit dálnici D1 je jednodušší dojet do Washingtonu než do druhého největšího města v republice. Rozhořčený Dan Ťok ani nepočká na faktickou poznámku a hned zakřičí na odcházejícího Faltýnka: "Pojď ven, vole!". Faltýnek nabídku na pěstní souboj přijímá a jako rozhodčí je vybrán bývalý tělocvikář a obecní blázen Lubomír Volný. Souboj končí kontumačně výhrou Faltýnka, jelikož Ťok chvíli před začátkem zápasu zakřičí, že má brýle.

4. Založení nové strany AGRO

Druhý muž hnutí ANO šokuje republiku oznámením, že odchází ze svého domovské strany a zakládá nové hnutí AGRO s heslem "Udělejme Česko ještě lepší". Babiš v záchvatu paniky vyhlašuje předčasné volby – průzkumy oběma hnutím přisuzují shodně 30 %. I přesto, že se Miroslav Kalousek protestně pokusí zapálit na Václavském náměstí, vyhrává Babiš o půl procenta volby – obě hnutí obsadí dohromady 199 křesel a následně spolu podepisují koaliční smlouvu. V opozici tak zůstane pouze Marek Benda, kterého jeho voliči opět vykroužkovali.

5. Za všechno může Babiš

Faltýnek po příchodu k řečnickému pultu odhazuje předem napsaný projev a v emotivním vystoupení se přizná, že ho premiér přinutil páchat strašné věci – plačící Faltýnek nachází azyl v obětí poslanců TOP 09, kteří ho přijímají do svých řad. Vše se zdá být v pořádku, dokud jednoho dne nepřijde Faltýnek do práce. Policie po něm vyhlašuje pátrání a nakonec je detektivy nalezen s dvojitým průstřelem hlavy v kufru svého auta. Poté, co ministr vnitra Hamáček prohlásí Faltýnkovu smrt za sebevraždu, dojde k masivním demonstracím čítajících celkem 78 protestujících na Václavském náměstí. V novém průzkumu hnutí ANO posiluje na 40 %.

A tady si připomeňte 9 nezapomenutelných přešlapů a kauz Miloše Zemana.


Komentáře

Doporučeno pro vás