6 let s prezidentem Milošem Zemanem: 9 nezapomenutelných přešlapů a kauz české hlavy státu

Obrázek uživatele Martin Miko
11.03.2019, 11:40

Prezident Miloš Zeman oslavil šest let ve funkci prezidenta České republiky, což si samozřejmě žádalo řádnou oslavu na Pražském hradě. Té se zúčastnila zhruba tisícovka hostů včetně mnoha známých tváří. Hostům zazpívala francouzská šansoniéra Mireille Mathieuová. Našemu preidentovi se během této doby povedlo mnoho zajímavých věcí, na které bychom neměli zapomínat. Zde je 9 nejzásadnějších momentů, kterými nás ohromil.

1. Moment z velké debaty s Věrou Čáslavskou

Vzpomeňme na legendární video ze Superdebaty České televize, ve kterém Miloš Zeman doslova setřel bývalou olympioničku Věru Čáslavskou.

2. Propagátor mobilu pro seniory

V roce 2013 se proslavil předváděním aligátora televizní reportérce, čímž se pravděpodobně nechtěně stal tváří mobilních telefonů pro seniory.

3. Legendární zakopnutí v České televizi

Vzpomeňme na to, když Miloš Zeman v roce 2013 zakopnul v České televize ze schodu. Zachránilo ho až křeslo, do kterého si následně i sedl a pronesl: "Děkuji všem, kteří mi nepomohli.“

4. "Takže pane řediteli, kde máme popelníček?"

Uniklé video se zlidovělou hláškou o popelníčku. Zajímavé je, že tato hláška padla po legendárním zakopnutím v ČT.

5. Ke korunovačním klenotům mohla přibýt ještě šavle

Tímto citátem okomentoval tehdejší ministr finančí Miroslav Kalousek ceremonii na Hradě, během které měl Miloš Zeman potíže se stabilitou. Podle Hradu za vše mohla viróza. Podle videí to spíše vypadalo na vydatnou besedu na ruské ambasádě, která celému incidentu předcházela.

6. Hledání Peroutkova článku

Legendární kauza Hitler je gentleman sahá až do roku 2015. Tehdy prezident Miloš Zeman tvrdil, že novinář Ferdinand Peroutka napsal článek pro časopis Přítomnost s názvem Hitler je gentleman. Jeho existence se však nikdy neprokázala.

7. Další klopýtnutí na schodech a ztráta boty

Další zakopnutí Miloše Zemana v roce 2017 doprovázela i ztracená bota. Do budovy Krajského úřadu v Olomouci tehdy přišel pouze v ponožce.

8. Ekonomický zmrd Bakala

Ve svém loňském výroku v Českém rozhlasu se Miloš Zeman opřel do českého podnikatele Zdeňka Bakaly a nazval ho ekonomickým zmrdem.

9. Pálení červeného spodního prádla na Hradě

Vzpomeňme na červen 2018, kdy nechal náš prezident svolat české novináře, aby jim sdělil zajímavou novinku. Následně za asistence hasičů spálil obří červené trenky, které vyvěsila na Hradě skupina Ztohoven.


Komentáře

Doporučeno pro vás