SATIRA: 5 věcí, které budou Trump s Babišem řešit: Domluví premiér dodávku Vodňanských kuřat pro americké KFC? – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: 5 věcí, které budou Trump s Babišem řešit: Domluví premiér dodávku Vodňanských kuřat pro americké KFC?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Český Donald Trump - Andrej Babiš a skutečný Donald Trump se zítra poprvé setkají tváří v tvář. Návštěva české premiéra v Bílém domě už teď vzbuzuje obrovská očekávání, mimo jiné i proto, že se oba politici v mnohém podobají jeden druhému – oba jsou populisté, oba jsou ve svých zemích za boháče (byť Trump je světe div se chudší o několik miliard) a oba muži milují sociální sítě. A naše redakce se rozhodla nečekat na tiskovou konferenci a rovnou jsme se pokusili předpovědět, co budou Trump s Babišem spolu řešit.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 6.3.2019, 10:36

1. Co s neoblíbenou dcerou?

Tiffany Trump, druhá dcera amerického prezidenta, je taková Meg Griffinová Trumpovic rodiny – nikdo jí nemá rád. A jelikož je veškerá pozornost upnutá na krásnou Ivanku a jejího manžela, lidského kena Jareda Kushnera, neví Trump kam svou druhou dceru uklidit. A právě v tom by mu mohl Andrej Babiš, český premiér a neoficiální propagátor krymského ministerstva turistiky, moc dobře poradit. Který skvělý rodič by svému drahému dítku nedopřál ozdravný pobyt na studeném pobřeží okupovaného poloostrova?

2. Would you like some Vodňanské kuře?

Trump pohostí pana premiéra tím nejlepším, co může Amerika nabídnout – hamburgery a grilovaným kuřetem. Pan premiér nelení a okamžitě dohodne obrovský kontrakt se společností KFC na dodání kuřecího masa přímo od jeho vlastního Vodňanského kuřete. Podpis smlouvy, která zajistí proslulému fast-foodu dodávky Watery Chicken, je považován za největší úspěch české diplomacie od dob, kdy Dubček podepsal Moskevský protokol.

3. Trump University of Prague

Všichni studenti, kteří jezdí zadarmo vlakem, moc dobře vědí, že vzdělání je hlavní prioritou Babišova kabinetu. Trump proto českému ministerskému předsedovi nabídne zřízení pobočky jeho věhlasné soukromé Trump University, která se může chlubit dvěma žalobami, které nakonec vedli k jejímu zavření. Nadšený Babiš nabídne Trumpovi budovy VŠE, které jsou ještě toho dne vyklizeny pod záminkou nahlášené bomby. Praha tak získává další zbytečnou soukromou vysokou školu, kterou bude moct inzerovat v pražském metru.

4. Čau lidi ve 180 znacích

Babiš je uchvácen tím, že Trump dokáže během jejich společného zasedání vypustit rovnou deset tweetů, které se dotýkají pěti různých témat od samotné schůze až po momentální situaci v Sýrii, zatímco chudák Mára Prchal už čtyři dny sepisuje jeden usmolený status o drahých datech. Na Trumpovu radu, že osobní přístup je nejlepší, vyhazuje Babiš Prchala a začíná si všechny své statusy psát sám. Čeští občané jsou zmatení z prapodivných tweetů v lámavé češtině, kterou se Babišův zoufalý iPhone snaží automaticky opravovat z premiérovy rodné slovenštiny.

5. Nákup novin

Trump si během dezertu, kterým je McFlurry, postěžuje panu Babišovi, že o něm noviny píšou tzv. fake news. Babiš má na to osvědčený recept, který s chutí svému americkému kolegovi poradí – když se vám nelíbí, co o vás píšou, kupte si je! Ještě toho dne zakládá Trump zcela nový novinářský koncern The Trump Times, který během několika týdnů skoupí naprostou většinu všech amerických vydavetelství. Komentátoři buší na poplach, že se jedná o bezprecedentní ohrožení demokracie, ale většině Američanů je to stejně jedno. Většina obyvatelstva si toho stejně nevšimne, protože papírové noviny dnes už kromě hipsterů a pozérů stejně nikdo nečte.

A co na to prezident Zeman, který ani tentokrát pozvánku do Bílého domu nedostal? Po Babišově úspěšné schůzce vystoupí prezident v Týdnu s prezidentem s Jaromírem Soukupem, kde moderátorovi vysvětlí, jak se věci mají. "Podívejte se pane Soukupe, já mám návštěvy velice rád a věřím, že pan Trump také. Jenže taková návštěva, a to mi myslím dáte za pravdu, to není jen tak. Na to se musí člověk připravit a udělat si na ni čas. A já, jak dobře víte, čas nemám, jelikož pracuji pro občany této země. A to je s dovolením podle mého názoru náplní práce prezidenta republiky" zakončil své vysvětlování prezident Zeman, kterého zítra čeká schůze s manažery firmy Huawei.


A tady si přečtěte 5 zajímavostí o Ivanu Langerovi aka "Íčku", který se vrací do politiky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články