fb pixel Návrat ztraceného syna ODS: 5 zajímavostí o Ivanu Langerovi aka "Íčku", který se vrací do politiky – G.cz
Vyhledávání

Návrat ztraceného syna ODS: 5 zajímavostí o Ivanu Langerovi aka "Íčku", který se vrací do politiky

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Život je plný překvapení a nečekaných návratů. O obojí najednou se postaral bývalý místopředseda ODS Ivan Langer, kterého si velmi dobře pamatujeme z bývalé vlády Mirka Topolánka, kde figuroval jako ministr vnitra. Langer svůj návrat zpečetil tím, že byl zvolen členem regionální rady ODS pro Olomoucký kraj. Předtím se pokoušel být aktivní v rámci prezidentských voleb, když se chtěl aktivně zapojit do kampaně Mirka Topolánka, aniž by o to někdo stál. Podívejte se na 5 zajímavostí o tomto politickém matadorovi.

Martin Miko
Martin Miko 5.3.2019, 13:34

1. Je vystudovaný doktor i právník

Zní to neuvěřitelně, ale Ivan Langer vystudoval Lékařskou fakultu na Palackého univerzitě v Olomouci a později i Právnickou fakultu na UK v Praze. Předtím studoval Slovanské gymnázium v Olomouci a během studia Lékařské fakuly v roce 1989 byl členem univerzitního a celostátního stávkového výrobu studentů.

2. Objevil se ve videoklipu Mňaga a Žďorp

V roce 1992 si zahrál ve videoklipu k písni s názvem Myslel jsem si, že je to láska, kterou nazpívala kapela Mňaga a Žďorp. V té době byl poměrně čerstvým členem ODS. Langer v té době končil studium na lékařské fakultě v Olomouci, odkud znal frontmana kapely Petra Fialu. Tehdy se prý jednalo o sázku. V té době samozřejmě nikdo netušil, že se z něj jednou stane vrcholný český politik.

3. Vydal knihu Průvodce muže těhotenstvím

Ivan Langer je vlastně takový "průkopník" Deníku moderního fotra, protože v roce 2003 napsal knihu, která vtipně radí otcům, jak přežít těhotenství. Překvapivě to má poměrně dobré recenze. Langerovi pak vyšly ještě další čtyři knihy.

4. Elektronizace veřejné správy

V pozici ministra vnitra se mu podařilo prosadit digitalizaci státní správy, což zahrnovalo eGoverment, Czech POINT (možnost získat na poštách a dalších místech výpisy z řejstříků apod.) nebo projekt datových schránek. Mimochodem datové schránky jsou označovány za jednu z největších reforem ve státní správy.

5. Kultovní přezdívka Íčko

Jedná se o přezdívku, kterou si získal díky policejním odposlechům, které byly zaznamenány v souvislosti s jeho kontroverzními přečiny, které se týkaly například podezření z jeho napojení na organizovaný zločin, vyšetřovacího spisu Krakatice nebo podezřelého praní policejních uniforem za 54 milionů korun.

A tady čtěte o směšném odškodnění, které chce dát stát muži, kterému neoprávněně rozstřílel břicho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články