fb pixel Bez metra a s bezdomovci, no je tohle vůbec život? 7 důvodů, proč je Žižkov nejhorší pražskou čtvrtí – G.cz
Vyhledávání

Bez metra a s bezdomovci, no je tohle vůbec život? 7 důvodů, proč je Žižkov nejhorší pražskou čtvrtí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Někdo ho miluje, jiný zase nenávidí. Málokterá pražská čtvrť je tak ikonická jako právě Žižkov. Bylo by jistě hezké si při této příležitosti přečíst nějaký oslavný epos o této městské části. Ale vzhledem k tomu, že jich existuje více než dost a my stejně jako Thanos věříme, že všechno by mělo být v rovnováze, tady máte 7 důvodů, proč je Žižkov nejhorší čtvrtí v celé Praze.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 15.6.2023, 09:48

1. Nejezdí tam metro

I do tak zapadlých koutů Prahy jako je Jižní Město či naopak pole v Letňanech (díky Pavle Béme, moc se nám tam ta podzemka hodí), jezdí páteř integrovaného dopravního systému, krásné a útulné pražské metro. Ale na Žižkov aby se člověk táhl buď pochybně jezdícími autobusy či naopak přeplněnými tramvajemi, které navíc na Hlavním nádraží obvykle zavalí cestující s kufry. Na druhou stranu, když na Žižkov nic nejezdí, máte o důvod méně se tam někdy podívat. A to je dobře.

2. Žijí tam jen hipsteři nebo bezdomovci

Žižkov momentálně obývají pouze dva druhy lidí – hipsteři a bezdomovci, které od sebe ale velice často rozpoznáte jen podle toho, že hipsteři méně páchnou a mají v ruce poslední iPhone. Bezdomovci pak mají na sobě kolikrát modernější oblečení než jejich hipsterští sousedi.

3. Nedá se tam koupit normální kafe

Každý, kdo někdy zavítal na Žižkov, si zcela jistě pamatuje ten otřesný zážitek, kdy se vydal do jedné z mnoha četných lokálních kaváren a pokusil se objednat si normální kávu. Pokud nemáte zájem vyslechnout si dvouhodinovou přednášku o původu namleté kávy, která bude následně připravena do bambusového kelímku, máte smůlu. Ten kelímek se rozpadne ještě dříve, než si k tý předražený bryndě stihnete přičichnout.

4. Normálně se tam nenajíte

Pomineme-li vietnamské restaurace a Burrito Loco na Seifertce, Žižkov nenabízí jediné místo, kde by se mohl slušný člověk s průměrným příjmem najíst, nechce-li ovšem konzumovat předražené hipster jídlo s pochybnou příjmovou hodnotou. Za to navíc vyhodí víc než za rodinný kyblík v KFC. Ne, nechci si dát zeleninový koláč za dvě stovky, chci hezky dva twistery na ISICa!

5. Je to do kopce

Z nějakého záhadného důvodu je na Žižkově všechno do kopce, takže si tam připadáte jako v Liberci. A to nikdy není dobré, pokud teda nejste z Liberce. V tom případě jste tam mohli rovnou zůstat a nejezdit do Prahy.

6. Žižkovští patrioti

Lidé ze Žižkova jsou něco jako Jihočeši – pořád vám budou cpát, jak je to tam u nich doma hezké. Ale každý, kdo byl někdy v Českých Budějovicích nebo na Koněvce ví, že lépe by se žilo i v Pripjati.

7. Nikdo vlastně neví, kde je Žižkov

Ten největší problém Žižkova tkví v tom, že je velice těžké určit jeho polohu na mapě Prahy. Zatímco někteří tvrdí, že Žižkov začíná u Hlaváku a končí Olšanským hřbitovem, jiní Pražáci, kteří by zoufale chtěli v této „legendární čtvrti“ bydlet, vám budou říkat, že jsou Žižkováci, i když bydlí v Malešicích. Nejednou se mi stalo, že jsem byl pozván na akci na Žižkov, aby mi pak bylo sděleno, že „ta hospoda je jen 18 minut pěšky od Depa Hostivař“.

A tady si přečtěte 5 způsobů, jak se stát českým národním hrdinou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články