fb pixel Rok bez Jaroslava Kubery: Tepličáci uctili památku svérázného senátora, nechyběl ani primátor města – G.cz
Vyhledávání

Rok bez Jaroslava Kubery: Tepličáci uctili památku svérázného senátora, nechyběl ani primátor města

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Věřili byste tomu, že je to už rok od doby, kdy náhle ve věku 72 let zemřel bývalý předseda Senátu a dlouholetý primátor města Teplice Jaroslav Kubera? I proto se dnes v centru Teplic sešlo vedení města společně se zaměstnanci a příznivci, aby uctili památku oblíbeného politika. Krátkého setkání se zúčastnil i primátor Teplic Hynek Hanza a jeho náměstek Jiří Štábl.

Martin Miko
Martin Miko 20.1.2021, 14:54

Rozloučení s Jaroslavem Kuberou

Dnes je to přesně rok od doby, kdy nás náhle opustil předseda Senátu a dlouholetý primátor města Teplice Jaroslav Kubera. „První výročí úmrtí pana Jaroslava Kubery si připomeneme ve středu 20. ledna 2021 v 10 hodin krátkým setkáním u vzpomínkového místa, které bude vytvořeno v přízemí budovy Magistrátu Teplic v Krupské ulici,“ stálo v pozvánce na vzpomínkovou akci. Díky ní jsme si mohli připomenout významného obyvatele severočeských Teplic, jenž zemřel ve věku 72 let na infarkt. Ten ho postihl v jeho teplické kanceláři.

Na místě konání akce bylo vytvořeno pietní místo s fotografiemi, kde si můžete zapálit svíčku a vzpomenout si v dobrém na pana Kuberu. Ve středu v 10 hodin dopoledne přišel pana Kuberu jako jeden z prvních uctít i primátor Hynek Hanza společně se svým náměstkem Jiřím Štáblem, jež položili květinu pod jeho fotku. Kromě nich postupně dorazila i spousta přátel, bývalých kolegů i obyvatel Teplic, kteří na Kuberu vzpomínají v dobrém.

„Doba nám bohužel neumožňuje uspořádat žádné větší setkání. Přesto další vzpomínkovou akci připravujeme na den nedožitých 74. narozenin pana Jaroslava Kubery, na úterý 16. února 2021. Co to bude, si zatím necháme jako překvapení. Malou nápovědou Vám bude video, připojené ke zprávě na webu města. Doufáme, že se nám povedlo vytvořit něco, co nám ho bude připomínat takového, jakého jsme ho znali a měli rádi. Milujícího Teplice a Tepličany, pracovitého, dobře naladěného a s ohromným smyslem pro humor,“ sdělila novinářům vedoucí odboru kanceláře primátora Mgr. Radka Senftová, kterou si obyvatelé Teplic dlouhodobě pamatují jako Kuberovu „pravou ruku“.

Jaroslav Kubera byl známý díky svému specifickému smyslu pro humor, vřelému vztahu k cigaretám a věčné chuti bojovat proti nesmyslným zákonům a nesmyslným kvótám. V pozici dlouholetého člena ODS na sebe nejednou dokázal upoutat pozornost v rámci televizních debat, kam si ho tvůrci diskuzních pořadů rádi zvali. V minulosti se například proslavil tím, že navrhoval vytvořit licence pro prostitutky nebo tím, že jako jeden z prvních v republice přenechal sprejerům veřejné plochy k dispozici. Krátce před svou smrtí na sebe dokázal upozornit ve funkci předsedy Senátu, když se i přes nesouhlas prezidenta Miloše Zemana chystal odletět na Tchaj-wan v rámci podnikatelské mise.

Kromě politiky také například rád jezdil na elektrickém kole nebo si zahrál malou roli ve filmu Toman, kde ztvárnil Edvarda Beneše.

I když byl Jaroslav Kubera rodákem z Loun, celý svůj aktivní život prožil v Teplicích, kde se věnoval od 90. let komunální politice. Od té pak v roce 2000 „povýšil“ na funkci senátora. V této pozici vydržel v podstatě až do své náhlé smrti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články