fb pixel Resurekce Michala Haška: ČSSD udělila moravskému pučistovi funkci volebního manažera, pomůže sociální demokracii? – G.cz
Vyhledávání

Resurekce Michala Haška: ČSSD udělila moravskému pučistovi funkci volebního manažera, pomůže sociální demokracii?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Šéf Sociálních demokratů Jan Hamáček včera večer oznámil, že navrhl nechvalně proslulého Michala Haška jako volebního manažera ČSSD, čímž v podstatě přes noc ztratil v mnoha očích veškeré pozitivní PR, které získal během krize v souvislosti s COVIDEM-19. Tohle nezachrání ani červený svetr.

Martin Miko
Martin Miko 23.4.2020, 09:35

Hašek je zpátky

O rozruch na sociálních sítích se ve středu večer postaral předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček, který oznámil, že se grémium strany rozhodlo schválit Michala Haška do pozice volebního manažera ČSSD. Vzhledem k tomu, že se jedná v očích voličů o poměrně kontroverzní postavu české politiky, je možné, že tak učinil, aby média nevěnovala pozornost jeho zájmu prodloužit nouzový stav země. Zrušení nouzového stavu by prý jen zkomplikovalo nákup zdravotnických pomůcek a ochranných prostředků.

Hamáček popsal Michala Haška (ČSSD) ve svém facebookovém statusu jako člověka s velkou zkušeností s fungováním regionální i parlamentní politiky a ČSSD. Všem se hned vybavily ne moc staré vzpomínky na ambiciózního muže z Jihomoravského kraje, který ve své době měl až okolo 30 židlí a v roce 2013 plánoval tajný stranický puč v Lánech společně s Milošem Zemanem, Milanem Chovancem, Zdeňkem Škromachem a Jiřím Zimolou, jehož cílem mělo být odstřihnutí Bohuslava Sobotky, který v té době stál v čele ČSSD. Tehdy Hašek lhal v přímém přenosu celému národu, když tvrdil, že žádná schůzka v Lánech neproběhla.

V ČSSD se pravděpodobně spoléhá na to, že lidé mají rybí paměť a na vše špatné ihned zapomenou, což dokázalo veřejnosti ve středu vedení sociálních demokratů, které schválilo Haška jako svého nového volebního manažera celé strany. Zajímavé je, že se se zprávou vytasil sám Jan Hamáček na svém Facebooku. „Jsem rád, že je Michal ochoten ČSSD v nynější situaci pomoci,“ napsal předseda ČSSD na sociálních sítích. Možná je tomu opravdu tak, že je Michal Hašek lepší poradce a manažer než politik, když poskytuje své poradenské služby ministerstu zemědělství, ministerstvu vnitra nebo poslanci Jiřímu Běhounkovi.

Kromě toho, že se Hašek věnuje poradenství předním českým politikům, tak vykonává funkci koncipienta v advokátní kanceláři Miroslava Jansty, kde podle zjištění Aktuálně.cz vykonával poradenskou činnost pro obce, které nyní musí zaplatit 29 milionů korun kvůli chybné ceně při naceňování lázní. Tato zpráva proletěla médii před několika dny, ačkoliv podle starosty obce Lednice Michal Hašek za nic nemůže. Likvidátor tvrdí pravý opak.

Pokud vás zajímájí i další zajímavosti o na Moravě oblíbeném politikovi Michalu Haškovi, tak neváhejte rozkliknout následující článek, kde se například dozvíte, jak to má Hašek se studiem vysoké školy nebo se svým ztraceným diplomatickým pasem.

Nicméně to vypadá tak, že v ČSSD se nic nezměnilo a vrací se sem „staré dobré“ časy. Možná nás zase překvapí nějaký puč nebo jiná kauzička, která už běžného voliče sociální demokracie asi nepřekvapí. Podle posledního průzkumu veřejného mínění CVVM je ČSSD v současnosti na zhruba 8,5 % hlasů, což je možná víc než jsme čekali. Uvidíme, co přinese doba pokoronavirová.

Podobné články

Doporučujeme

Další články