fb pixel Recept na úspěch dle Václava Klause ml.: Chcete pozitivní předvolební průzkum? Stáhněte si ho z netu! – G.cz
Vyhledávání

Recept na úspěch dle Václava Klause ml.: Chcete pozitivní předvolební průzkum? Stáhněte si ho z netu!

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Václav Klaus ml. moc dobře ví, že štěstí přeje dravým a že sebevědomí je polovinou úspěchu! Na Facebooku se proto pochlubil předvolebním průzkumem, ve kterém má jeho hnutí Trikolóra téměř 16 %. Něco se vám nezdá?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.12.2019, 09:48

Vaškova ramena

Pokud nežijete ve Strakonicích, místní volby vás asi nezajímají. Ale pro Václava Klause mladšího jsou již nějakou dobu tématem č. jedna. Šéf hnutí Trikolóra má totiž své želízko v ohni. Nejprve ale malý kontext. Ve Strakonicích se opakují volby do místního zastupitelstva proto, že loňské hlasování zrušil soud kvůli četným pochybením tamního vládnoucího hnutí Strakonická veřejnost.

Pro Trikolóru je to tedy premiérová šance uspět ve volbách, a proto o tom VKM na svém Facebooku, lidově řečeno, nezavře pusu. S posledním příspěvkem ale politik trochu přestřelil. Sdílel totiž předvolební průzkum, podle kterého má jeho hnutí 15,8 % preferenčních hlasů. "Naši kandidáti, bez jakýchkoli politických zkušeností, tam odvádějí velkou práci. V pátek jsem byl ve Strakonicích se podívat a důvěra lidí k našim kandidátům byla na ulicích cítit. Teď to potvrdil i průzkum," napsal Václav Klaus ml. k velkolepým výsledkům.

Problém je v tom, že vůbec není jasné, odkud průzkum pochází."Podobné výsledky průzkumů jsem viděl u "Řádu národa"," podotýká jeden z komentujících Jan Š. a není sám, komu se celá věc tak trochu nezdá. "Zrovna dneska jsem viděl volební průzkum, kde měla Trikolóra zase 1,5 procenta," napsal jiný komentátor Martin K.

A reakce druhé strany? Klaus, který, pravda, uznal, že průzkumům se nedá zas tak věřit, na četné dotazy reaguje vysvětlením, že tabulku " našel někde na internetu". No, a takhle my tady žijeme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články