fb pixel KOMENTÁŘ: Cenzurováním nesmyslů na Facebooku chráníme seniory a hlupáky. To by si měl uvědomit i Václav Klaus mladší – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Cenzurováním nesmyslů na Facebooku chráníme seniory a hlupáky. To by si měl uvědomit i Václav Klaus mladší

Zdroj: profimedia.cz

V mnoha ohledech působí poslanec Václav Klaus mladší jako vzdělaný a inteligentní muž. Jeho navrhovaný zákon, který by měl zamezit mazání příspěvků na sociálních sítích, je však hloupá demagogie, která naprosto postrádá logiku. Člověk by si řekl, že u toho snad Klaus ani nepřemýšlel, nevzal totiž v potaz dopady a hlavně si ani nedokázal zjistit, zda-li jsou takové kroky vůbec reálné. Působí to jako, kdyby se nově zvolený starosta průměrného českého města rozhodl, že povolí kouření marihuany na území obce. Prostě nesmysl.

Martin Miko
Martin Miko 31.1.2019, 18:18

Kvůli hrstce dezinformátorů má trpět většina

Posílat do vězení provozovatele a administrátory sociálních sítí za mazání komentářů je samozřejmě nesmysl. Václav Klaus mladší si navíc neuvědomuje, že je členem ODS neboli Občanské demokratické strany, jejíž principy nejsou založené na zakazování ani posílání našich občanů do vězení. I mazání nevhodných komentářů je přece gesto, které vyjadřuje nějaký názor. V případě dezinformačních kampaní, které světem sociálních sítí prolézají jako mor, dává smysl mazat nesmysly, kterým senioři a slabomyslní lidé věří.

Argumentovat tím, že máme právo psát a říkat nesprávné názory, je sice pravda. Na druhou stranu svět už nefunguje jako před 20 lety. Šířit nesmysly je jednodušší než kdy dřív. Každý druhý senior v dnešní době se nevědomky stává dezinformátorem přeposíláváním šílených řetězových mailů, a v případě sociálních sítí lze dezinformovat ještě mnohem snadněji.

Podobným rejdištěm dezinformací a nenávisti byly a jsou diskuze pod články velkých webů typu Novinky.cz nebo iDnes.cz. Po analýze IP adres se ukázalo, že ty tisíce komentářů a šílených názorů vytváří skupinka několika desítek lidí. Každopádně mějme na paměti, že tyto názory čte několikanásobně více lidí, než je vytváří, takže dopad je obrovský. Totéž funguje i na sociálních sítí, kde si stačí vybrat několik zájmových skupin (podporovatelé politických stran, sympatizanti extrémismu, xenofobní obsah apod.) a nasdílet zde nesmyslný obsah. Dosah je opět neuvěřitelný.

Opravdu chce naše společnost chránit dezinformátory a zároveň trestat sociální sítě, které veřejnost proti těmto nesmyslům brání? Václav Klaus mladší těmito demagogickými nesmysly klesl na úroveň Tomia Okamury z SPD a svým novým návrhem zákona o „omezování svobody projevu“ akorát znehodnotil politickou stranu, ve které působí. Zároveň v očích veřejnosti kleslo i dalších 34 poslanců z téměř všech politických subjektů, kteří tento nesmysl podpořili.

Nemůžeme se tedy divit, že lidé na sociálních sítích píší nesmysly, když je v tom sami politici podporují. Každý by měl tedy začít sám od sebe a napočítat do deseti, než něco napíše na svůj Facebook.

A zde se skupina českých senátorů rozhodla, že bude žalovat našeho prezidenta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články