Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prověřuje reportáže pořadu Reportéři ČT, které se týkaly Babišových dluhopisů – G.cz
Vyhledávání

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání prověřuje reportáže pořadu Reportéři ČT, které se týkaly Babišových dluhopisů

Andrej Babiš se může klidně smát. Jeho vydání do rukou spravedlnosti je vzdálenější než kdy dřív. + DALŠÍCH -1 FOTEK

Zatímco na Slovensku se proti investigativním novinářům používají střelné zbraně, tak v Čechách vše funguje poněkud jinak. Za veřejnou kritiku nebo otevírání nových kauz si s velkou pravděpodobností vysloužíte návštěvu nějakého úřadu, který vás přijde „zkontrolovat“. Nyní na svou aktivitu doplatil i pořad Reportéři ČT, který bude vyšetřován Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Řešit se budou reportáže o Andreji Babišovi a jeho nákupu dluhopisů.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 12.3.2018, 15:57

Reportéři ČT budou muset vysvětlovat

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se příliš nelíbí tři reportáže, které Česká televize odvysílala v souvislosti s nákupem dluhopisů ministra financí Andreje Babiše. Česká televize proto musí do 30 dnů vytvořit zpracování, kde má obhájit svou nestrannost a objektivitu celé trilogie těchto reportáží. RRTV totiž zpochybňuje jejich objektivitu, jelikož v nich zaznívají informace, které nejsou důkazně prokázané.

Reportéři ČT natočili v lednu a únoru loňského roku reportáže pod názvem Ministerské počty a Voda a víno a Křišťálově čisté, ve kterých je popisována kauza korunových dluhopisů.

Radě se nelíbí ani reportáž 168 hodin

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se však nezaměřila jen na pořad Reportéři ČT, ale i na pořad 168 hodin. Dle serveru iDnes.cz totiž Rada vyčítá pořadu, že nepřinesl žádné nové informace a nesnažil se reflektovat argumenty napadeného aktéra, i když byly v době natáčení pořadu veřejně známé. Na neobjektivnost si stěžoval i samotný Babiš u Rady České televize, kterou žádal, aby byli redaktoři, kteří reportáže vytvářeli, potrestáni.

K této kauze se vyjádřil i Pavel Šafr z Forum24.cz, který se k RRTV staví kriticky. Tvrdí, že akočliv se může zdát, že jde o standardní postup, tak Rada žádá o vysvětlení pouze vedení České televize, a že celá tato kauza působí jako bojkot publikační svobody.

Co si myslíte vy? Je legitimní, aby RRTV řešila reportáže o Babišových dluhopisech? Jedná se o naplánovaný útok na Českou televizi a zneužívání moci, nebo si Andrej Babiš v pozici nejsledovanějšího muže v zemi zaslouží právo na obhajobu?

A zde rezignoval slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Podobné články

Doporučujeme

Další články