Další rána pro Fica: slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák rezignoval – G.cz
Vyhledávání

Další rána pro Fica: slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák rezignoval

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Dle očekávání dnes rezignoval slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák z nejsilnější vládní politické strany Smer. Oznámil to dnes na tiskové konferenci, kterou vysílala na Facebooku i Česká televize.

Martin Miko
Martin Miko 12.3.2018, 11:21

Slovenský ministr rezignoval

Po chladnokrevné vraždě investigativního novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové byl nucen odstoupit ministr vnitra Robert Kaliňák (Směr-SD). Dobrovolně se vzdal funkce na základě tlaku veřejnosti i opozičních politických stran na Slovensku.

Kaliňák se tak stal druhým ministrem Ficovy vlády, který po Kuciakově vraždě odstoupil. V minulém týdnu se totiž rozhodl odstoupit slovenský ministr Marek Maďarič.

Kaliňák však v rámci tiskové konference neprozradil, jestli bude v politice pokračovat jako poslanec. Zavraždění novináře Kuciaka není jedinou kauzou, která se Kaliňáka týkala. V minulém týdnu totiž slovenský prokurátor Vasil Špilko podal na již bývalého ministra vnitra trestní oznámení z důvodu podezření ze sabotáže. Kaliňák měl podle jeho slov záměr slovenského prokurátora zdiskreditovat. Špirko se totiž angažoval ve vyšetřování, ve kterém byl Kaliňák podezřelý z korupce při zadávání veřejné zakázky.

A zde zemanovec Veleba oznámil, že v politice skončí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články