fb pixel Prostřeno speciál – Hitler spálil cikánskou pečeni, Jiří Kajínek během vaření utekl – G.cz
Vyhledávání

Prostřeno speciál – Hitler spálil cikánskou pečeni, Jiří Kajínek během vaření utekl

S různými reality show se v televizi roztrhl pytel. Lidé již tímto formátem začínají být přesyceni. Je tedy třeba přitvrdit. Nabídnout znuděnému divákovi šokující zvraty, emoce a jímavé příběhy. Jen tak se dá zachránit uvadající televizní zábavu.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 29.5.2017, 09:57

Není třeba investovat peníze do kvalitních seriálů nebo filmů. Kdepak. Stačí stávající formáty reality show pouze okořenit. Nakopnout je.

Jak to udělat? No přeci vzít si do reality show ty nejdivnější a nejkontroverznější lidi. Tak se dělá zábava. Tak se dělá televize, vole.

V honbě za divákem nejsou žádná pravidla. Z toho důvodu vám přinášíme speciál reality show Prostřeno, kam dramaturgové umístili přesně ty ideální soutěžící, kteří tu sledovanost nakopnou tím správným směrem. Do speciálu Prostřena se nám podařilo sehnat následující soutěžící: Adolf Hitler, Miloš Zeman, Jiří Kajínek, Ježíš Kristus a Hillary Clinton.

Prostřeno

Vítejte v Prostřenu. Tento týden byl nabitý. Sešlo se nám zde pět výtečných kuchařů a ještě lepších soutěžících. Pojďme se podívat na sestřih jednotlivých dní.

Pondělí

V pondělí hostil soutěžící pan Adolf ve svém podzemním bunkru. Jako první dorazil do bunkru pan Miloš. Pan Adolf mu pomohl s kabátem a pan Miloš mu s úsměvem pravil, že se opravdu ukázalo, že pan Adolf je gentleman. Další soutěžící dorazili záhy.

Zatímco pan Adolf odešel do kuchyně připravit předkrm, proběhlo šmejděníčko. Pan Ježíš se nemohl vynadívat na sbírku křížů, které má pan Adolf po celém svém bunkru. Nezvykle zahnutý tvar prý pana Ježíše fascinoval a nahlas přemítal, jak by se na takovém druhu kříže asi viselo.

Zatímco pan Adolf řešil v kuchyni konečné řešení kuřecí otázky, kdy se mu nedařilo nacpat do kuřete nádivku, ostatní soutěžící si posedali ke stolu.

Jako předkrm se podávala uzená židovská holka (variace uzené rolky). Hlavní chod byla cikánská pečeně. Ta byla spálená na uhel, neboť pan Adolf zapnul pec na maximum. Prý ze zvyku. Nikomu moc nechutnala. Kromě pana Miloše, který prý sní všechno.

Po večeři připravil Adolf pro všechny program. Luštění hákových křížovek.

Úterý

V úterý se hostitelské role ujal pan Ježíš ve své chýši uprostřed pouště. Soutěžící nebyli moc nadšeni. Pan Ježíš je minimalista a v domě měl pouze dva pokoje. První byla ložnice, kde měl uprostřed pouze postavený veliký kříž, na kterém pan Ježíš spí.

Jakmile usadil své hosty, přinesl všem sklenici vody, kterou záhy proměnil ve víno. Pan Miloš to do sebe hodil a se zájmem se podíval na vodovodní kohoutek. Pobídl pana Ježíše, zda by mohl proměnit vodu ve víno i ve vodovodu. Jakmile tak Ježíš učinil, přisál se pan Miloš na kohoutek ve dřezu a přisátý na něm zůstal až do konce natáčecího večera.

K jídlu se nepodávalo nic, neboť pan Ježíš pobídl své hosty, aby se postili.

Po „večeři“ následovala zábava, kdy pan Ježíš zemřel za naše hříchy.

Středa

Ve středu se toho chopil pan Jiří. Hosty pozval do bytu pětinásobného vraha Ludvíka Černého, kde ho Ludvíkova manželka ukrývá, ačkoliv se ukrývat nemusí, neboť mu Miloš Zeman podepsal prezidentskou milost, aby se mohl zúčastnit natáčení.

Ostatně nebylo překvapením, že jako první dorazil pan Miloš. Spolu s panem Jiřím se dlouze objali a pan Jiří si u toho rovněž pobrečel. Mezi těmito dvěma muži je prostě zvláštní pouto. Zbytek party dorazil do několika okamžiků.

Zatímco pan Jiří otročil u plotny, ostatní soutěžící si šli prošmejdit byt. Paní Hillary objevila skříň plnou zelených nátělníků značky adidas, která je hrdým sponzorem pana Jiřího.

Během šmejděníčka se panu Jiřímu podařilo z bytu uprchnout. Pátrací akce se zúčastnil celý štáb. Pan Jiří byl nakonec polapen na letišti Václava Havla, odkud chtěl s falešným pasem na jméno Vlastimil Zapadlo odletět na Island. Dramaturgyně pořadu panu Jiřímu vysvětlila, že je oficiálně na svobodě, takže nemusí utíkat a může se vrátit k vaření. Pan Jiří se omlouval, že on jen tak ze zvyku.

Nakonec se vrátil k plotně, kde vystřihl luxusní vězeňský guláš z cibule a chleba. K jídlu podával záchodové víno z octa a „co dům dal“.

Po večeři následovala zábava, kdy pan Jiří zastřelil podnikatele a jeho bodyguarda. Obzvláště pan Adolf byl ze zábavy nadšený a sám si taky do romského bodyguarda několikrát střelil.

Čtvrtek

Čtvrtek měl na starosti pan Miloš. Sezval všechny soutěžící na svůj hrad. Začátek se protáhl, neboť soutěžící museli čekat v nekonečné frontě před hradem.

Šmejděníčko bylo lehce znepokojivé. Pan Adolf objevil v jedné z místností dveře do malé světničky, kde seděl na židli vyděšený malý chlapec, či mladý muž s brýlemi. Na zemi byla jen sláma, na které spí a v rohu místnůstky byl počítač se zapnutým Twitterem. Pan Miloš tvrdil, že to je nalezenec, kterému dal střechu nad hlavou. Říká mu Jirka a nechává ho u sebe bydlet na vejminku.

Jako předkrm pan Miloš podával buřty. Hlavní chod byla tlačenka. Místo dezertu pan Miloš všem vykládal, že má prostatu jako panic.

Zábava po večeři byla spíš mdlá. Pan Miloš to sice zprvu hezky rozjel svým bonmoty, následně však odkudsi přinesl stohy starých novin a nechal všechny vlevo dole hledat článek od Peroutky.

Pátek

No a konečně v pátek se role hostitelky ujala paní Hillary. Ve své luxusní vile přivítala všechny soutěžící s úsměvem.

Během šmejděníčka asi nejvíce zaujala veliká skříň plná zaprášených vizitek s nápisem Hillary Clinton, president of USA.

Z jedné menší komody vypadla do kozelce svázaná stážistka s roubíkem. Paní Hillery vzkázala, že to jsou manželovy věci a že v těch se soutěžící hrabat nesmí.

Paní Hillary podávala pouze hlavní chod. Pečenou kachnu. Respektive pečeného kačera. Paní Hillary mu říkala Donald. Pečený kačer Donald nesl stopy po sečných a bodných ranách a po celém povrchu měl očividné popáleniny od típání cigaretou.

Paní Hillary kačera porcovala tupým a rezavým nožem, což zdůvodňovala tím, že kačer Donald musí trpět.

Po večeři následovala zábava. Paní Hillary nechala soutěžící přepočítat volební hlasy.

A nakonec tu máme vyhlášení výsledků. Všichni soutěžící se již netrpělivě svíjejí na židlích. Tácy s poklicemi leží před nimi. Kdo z nich vyhraje?

Chvilka napětí. Soutěžící odklápí poklice a je to tu. Peníze na žádném tácu nejsou. Pan Adolf vykřikuje, že je to lumpárna a že tím pádem obsadí Polsko. Dnes žádný soutěžící nevyhrál. Dneska vyhrál divák. Divák nikdy neprohraje.

A TADY máte 11 věcí, které nás o životě naučil pořad Prostřeno.

Podobné články

Doporučujeme

Další články