fb pixel 11 věcí, které nás o životě naučil pořad Prostřeno – G.cz
Vyhledávání

11 věcí, které nás o životě naučil pořad Prostřeno

Prostřeno není jen pořad, je to příručka o životě.

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 15.5.2014, 11:00

1. Čím tlustší ženská, tím lehčí jídla vyžaduje

Klasická scéna: Soutěžící se sotva nasouká ke stolu v obejváku o rozloze jeden hektar, nicméně jakmile se objeví v menu cokoliv smaženého nebo knedlíky, ošklíbá se, že ona by radši nějaké lehčí jídlo. Až se jí třese všech patnáct druhých brad.  

2. Nikdo v ČR neví, co je avokádo

Soutěžící zpravidla netuší, co je avokádo, lasagne, tagliatele, tortelini, pasta, pomodoro, parmezán, mozarella a vlastně všechno, co není knedlík nebo hovězí. Další epická sága nastává, když se výše uvedená slova v menu snaží přečíst.  

3. Když to neznáme nebo vaříme jinak, nebudeme to jíst

"My ale kuře na paprice doma vaříme jinak. Mně to takhle nechutná." Typická hláška typického účastníka Prostřena, který druhým dechem dodá, že ten dezert s názvem krém brejle nezná, tak to asi nebude jíst.  

4. Kdo nemá doma bordel nebo rotoped v obejváku, je snob

Jakmile má někdo normální barák, v obejváku nemá skleník s porcelánem dvanácti předchozích generací, třiceti fotkama v kýčovitých rámečcích, vysavač a PCčko v koutě a vyšívaný dečky po zdech, je to snob, má prachy a vyhrát Prostřeno fakt nepotřebuje, takže mu to pěkně vosolíme.  

5. Pro účesy platí tři M - melír, mulet a mastnota

Je to jednoduché - všichni mají melírek, muleta a mastný vlasy. Nejlíp všechno v jednom.  

6. Zábava rovná se hra Země, město

Po večeři se vždy koná zábava. Může to být cokoliv, od koštování vína přes hraní pokeru po koukání na porno. Ale vždycky je to Země, město, zvíře, věc.  

7. Dezerty se vyrábí výhradně z Bebe sušenek

Jakákoliv buchta se vyrobí tak, že se vezmou Bebe sušenky, zalejou se mlíkem, uplácá se z toho těsto a poleje se to čokoládou.  

8. Do trojobalu se dá dát naprosto všechno

Tohle Mimibazar dogma je naprostý základ každé Prostřeno kuchyně. Ať už soutěžící vaří cokoliv, dotuní to tak, že to pořádně osmahnou, nejlíp v double trojobalu.  

9. Čím víc keramických figurek, tím víc je to doma

Figurky slonů (zdravíme Pěstební dělnici), figurky jiných zvířátek, krávovinky a serepetičky, co zaberou každou myslitelnou horizontální plochu v bytě nebo domě a je na nich pětimetrová vrstva prachu. To je doma.  

10. Chlapi, co v Česku vaří, jsou gayové

V podstatě každý chlap, co v Prostřenu vaří, je gay. Když už tam vaří hetero chlap,  je to dřevorubec, co bydlí v maringotce.  

11. Když to není domácí, není to dobrý

"A ty nudle jsou domácí? Ne? Hmmm.." Lidi, co nemají problém se krmit v rámci předkrmu vlašákem, se ofrňujou, že nudle v polívce nejsou domácí. Nejklasičtější hláška Prostřena vůbec.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články