Příběh služebnice slibuje revoluční třetí sérii, ale fanoušci se obávají: Nečeká seriál osud Hry o trůny? – G.cz
Vyhledávání

Příběh služebnice slibuje revoluční třetí sérii, ale fanoušci se obávají: Nečeká seriál osud Hry o trůny?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

„V červnu budete svědky zrození revoluce,“ slibuje trailer na chystanou třetí řadu úspěšné antiutopie Příběh služebnice. Nezbývá než zvolat: „Vzhůru do boje s totalitou.“ Premiéra pokračování mnoha cenami ověnčeného seriálu, který vznikl podle předlohy kanadské spisovatelky Margaret Atwood, proběhne už 5. června.

Václav Roman
Václav Roman 4.6.2019, 10:00

Seriálový hit internetové televize

Ve Spojených státech byl nastolen totalitní režim a plodné ženy se staly služebnicemi, které mají za úkol rodit děti pro vyvolené páry. Tuto chmurnou vizi blízké budoucnosti známe z prvních dvou řad seriálu Příběhu služebnice, za kterým stojí americká streamovací společnost Hulu. Teď je na spadnutí třetí řada a my zase budeme mít na co koukat. Alespoň doufejme, že tvůrci nezklamou.

Na obrazovkách, monitorech a displejích se opět v hlavní roli objeví skvělá Elisabeth Moss, která za roli June Osborne/Offred dostala řadu ocenění, Zlatý glóbus nevyjímaje. Celý seriál byl přijat s velkým nadšením nejen u diváků, ale také u kritiků. Trofeje se postupně hromadí, nechybí Filmová cena Britské akademie (BAFTA) či Primetime Emmy. Tato televizní podívaná se může pochlubit jedním nej – jde o první seriál v historii vysílaný na streamovací platformě, který získal cenu v kategorii nejlepší dramatický seriál.

The Handmaid's Tale trailer 3. série

Autorka: „Není to sci-fi!“

Nesmíme ale zapomenout na osobu, která Příběh služebnice vymyslela, kanadskou spisovatelku Margaret Atwood. Román, který v minulých letech proslavila televizní adaptace, není žádnou novinkou. Poprvé vyšel už v roce 1985, tedy v době studené války, kdy byl svět rozdělen železnou oponou. Kniha získala úplně první ocenění Arthur C. Clarke Award za nejlepší román. Atwood byla zprvu nešťastná, že je její dílo považované za sci-fi, důrazně si stála za tím, že píše spekulativní beletrii.

Autorka byla za tuto knihu nominována na Booker prize, nejprestižnější britské literární ocenění. V roce 2017 navštívila Prahu a při té příležitosti převzala Cenu Franze Kafky, která je udělována autorům, jejichž dílo oslovuje čtenáře bez ohledu na jejich národnost a kulturu.

Tři díly najednou

Její Příběh služebnice se během tří desetiletí od vydání dočkal filmových, rádiových i operních zpracováních. Bylo na spadnutí, kdy se tohoto románu chopí televize a převede jej do seriálového formátu, ve kterém je více prostoru věnovat se dějovým linkách nejen hlavních, ale i vedlejších postav a rozvíjet bohudík fiktivní svět.

Výpravný seriál zachycují svět teokratického Gileadu, který se nachází na území bývalých Spojených států, měl slušný rozjezd. První desetidílná série se držela kvalitní knižní předlohy a Příběh služebnice se stal největším seriálovým hitem Hulu.

Popularita si vyžádala pokračování, jenomže druhá série už neměla oporu v románu, navíc byl děj roztažen do 13 epizod. Mnoho fanoušků vyjádřilo své zklamání z toho, že děj je příliš natahován. Můžeme to přirovnat k bouři po odvysílání poslední série Hry o trůny, kde se tvůrci taktéž vydali bez knižní předlohy na tenký led.

Třetí série Příběhu služebnice nabídne opět 13 epizod. První tři z nich nám streamovací služba Hulu naservíruje 5. června 2019. Na HBO Go by měly být dostupné od následujícího dne.

A za měsíc tu máme další sérii Stranger Things.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články