fb pixel Prezident Zeman rozdá 43 vyznamenání: Ocenění se dočká tvůrce opoziční smlouvy i nejznámější český mullet – G.cz
Vyhledávání

Prezident Zeman rozdá 43 vyznamenání: Ocenění se dočká tvůrce opoziční smlouvy i nejznámější český mullet

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kdo příští pondělí na Pražském hradě převezme státní vyznamenání u příležitosti státního svátku České republiky? Podle informací LN by měl revitalizovaný prezident Miloš Zeman letos udělit rekordních 43 vyznamenání osobnostem, mezi kterými by měla být například i hokejová legenda Jaromír Jágr nebo muž, který se zastal ženy při potyčce s Romy na koupališti v Dubí u Teplic.

Martin Miko
Martin Miko 22.10.2019, 16:21

Ocenění bude mnoho

Zdá se, že rekondiční pobyt v nemocnici našemu prezidentovi Milošovi Zemanovi velmi prospěl. Rozhodl se totiž, že letos vyznamená 43 lidí, což je nejvíc za celou dobu, co je hlavou státu. V roce 2013 totiž udělil pouhých 29 vyznamenání, takže letos to bude opravdu velké. Některá média už navíc přinesla pár pravděpodobnýczh vyznamenaných. Například už se ví, že jedním z těch štastlivců bude hokejista Jaromír Jágr. Vyznamenání se navíc dočká i bývalý prezident Václav Klaus, ovšem prozatím není jasné, jestli vyznamenání obdrží za podepsání opoziční smlouvy, vyhlášení amnestie v roce 2013 nebo vytrvalé popírání globálního oteplování. Necháme se překvapit.

A kdo dál by se mohl dočkat vyznamenání? Podle informací Lidových novin například válečný veterán Emil Boček, kontroverzní fotograf Jan Saudek, podnikatel Jan Antonín Baťa, konstruktér Škody Favorit Petr Hrdlička nebo nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma. Za svůj hrdinský čin se státního vyznamenání dočká i mladík David Michaljak, který se zastal ženy v potyčce s početnou skupinou Romů na koupališti v Dubí.

Mezi dalšími vyznamenanými by měl být například bývalý starosta Vídně Helmut Zilk, který měl být kdysi vyznamenán Václavem Havlem, ale kvůli sporům o to, jestli Zilk byl nebo nebyl v StB, se nakonec vyznamenání odložilo. Nyní vše napraví prezident Zeman.

A zde si myslíme, že je špatné, když před námi nejmocnější Češi tají základní informace, které si zasloužíme vědět.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články