fb pixel Prezident nebude sedět v koutě: Český rozhlas mu nabídl pořad s Lubošem Xaverem Veselým – G.cz
Vyhledávání

Prezident nebude sedět v koutě: Český rozhlas mu nabídl pořad s Lubošem Xaverem Veselým

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Diskuzní pořad Týden s prezidentem sice po třech letech vyčerpal svůj potenciál. To však nemění nic na tom, že by Miloš Zeman nemohl mít mediální prostor v jiném médiu, kde by pravidelně reportoval své názory o aktuálním dění. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral totiž prezidentovi nabídl pravidelný pořad, který by moderoval Luboš Xaver Veselý, jak uvedla hlava státu v jednom z pořadů Frekvence 1.

Martin Miko
Martin Miko 20.1.2020, 13:52

2Nechte prezidenta mluvit

Zdá se, že prezident nebude sedět v koutě ani po skončení pořadu Týden s prezidentem. Miloš Zeman totiž projevil zájem o to se i nadále v pravidelných intervalech vyjadřovat pro Blesk, Frekvenci 1 a teoreticky i pro Český rozhlas, kde by mohl mít diskuzní pořad s diskutovaným moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. Tuto možnost zmínil samotný Miloš Zeman v pravidelném čtvrtletním pořadu Prezidentský Press klub na Frekvenci 1.

„Generální ředitel Českého rozhlasu pan Zavoral mi navrhl další mediální výstupy s Xaverem Veselým, kterého mám rád a těším se na to, co by ne,“ prohlásila naše hlava státu, čímž zaujala řadu médií. Nutno podotknout, že Luboš Xaver Veselý sám dlouhých 17 let pracoval na Frekvenci 1 jako moderátor. Nyní je však zaměstnancem Českého rozhlasu, kde má svůj vlastní pořad s názvem Xaver a host.

Otázkou samozřejmě je, v jakých intervalech by byl pořad natáčen. Jednalo by se o pravidelný pořad, který by běžel každý týden? Nebo by se jednalo o kvartální pořad typu Hovory z Lán, které už nikdy nebudou vysílány živě kvůli tomu, že v nich Miloš Zeman hovořil vulgárně? To je dobrá otázka, ale prozatím není nic jistého, takže můžeme pouze spekulovat.

Do toho všeho nás ještě zajímá, jestli se v budoucnu dočkáme pořadu Talk show Jiřího Ovčáčka, který byl na portálu Csfd.cz hodnocen naprosto mizerně. Svůj poslední díl však uvedl na televizní obrazovky 16. prosince, takže uběhl více než měsíc od posledního dílu. Nicméně jak Jiří Ovčáček prozradil v otevřeném dopise, tak mediálních aktivit bude v nadcházejících třech letech opravdu spoustu. Ovčáček má například v plánu samozřejmě pořádat pravidelné tiskové konference, kde bude prezentovat názory prezidenta republiky, takže o nic nepřijdeme.

Ano, bylo by správné a vlastně i vhodné, aby se prezident republiky vrátil do veřejnoprávního média, a navíc by to byl pořad, který dokáže dát souvislou větu dohromady, takže by to byl rozhodně krok vpřed.

Podobné články

Doporučujeme

Další články