fb pixel Premiér Petr Fiala chytil covid, čeká ho karanténa – G.cz
Vyhledávání

Premiér Petr Fiala chytil covid, čeká ho karanténa

Zdroj: profimedia

Předseda Občanské demokratické strany a současný premiér Petr Fiala (ODS) měl v úterý pozitivní test na covid-19, takže se nemůže zúčastnit úterního jednání Poslanecké sněmovny, kde se bude hlasovat o prodloužení nouzového stavu. O svém aktuálním zdravotním stavu informoval na sociálních sítích. Pracovat však hodlá z domova.

Martin Miko
Martin Miko 29.3.2022, 13:15

Petr Fiala má covid

„Dnes ráno mi vyšel pozitivní výsledek testu na covid. Nyní mne samozřejmě čeká sedmidenní izolace. K pracovnímu programu se chci vrátit co nejdříve to půjde, alespoň z domova,“ oznámil na svém Twitteru předseda vlády Petr Fiala (ODS) v úterý před obědem. Zařadil se tak na už poměrně dlouhý seznam ministrů, kteří už tuto nemoc v nedávné době také prodělali. Nicméně český premiér není jediný, kdo z českých politiků chytil covid. Nákaza totiž propukla také u poslanců hnutí ANO. Část poslaneckého klubu ANO rovněž hlásí pozitivní testy na covid, jak v úterý oznámila novinářům bývalá ministryně financí Alena Schillerová.

Počet nakažených v ČR přitom opět roste. V pondělí bylo v naší zemi potvrzeno hned 8812 případů nákazy, přičemž v nemocnici máme v současné době 1857 pacientů a 93 z nich je ve vážném stavu. Denně přitom umírají nižší desítky lidí. Situace je však pod kontrolou.

V úterý se mají přitom ve Sněmovně řešit důležité věci, konkrétně jde o potenciální prodloužení nouzového stavu. Ten prý české občany nijak v právech neomezuje a má sloužit primárně k lepší organizaci v souvislosti s přílivem ukrajinských uprchlíků do ČR, argumentuje vláda. Vzhledem k počtu hlasů pětikoalice je pravděpodobné, že nouzový stav o dalších 30 dnů, tedy do konce května, prodloužen bude. NS platí od 4. března letošního roku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články