Předvolební bizár se začíná rozjíždět. Superlídrem Zemanovců má být František Ringo Čech!

Obrázek uživatele Jan Palička
10.8.2017, 12:08

Do voleb do poslanecké sněmovny zbývá jen něco málo přes dva měsíce. Jednotlivé strany začínají rozjíždět své kampaně a k tomu v české kotlině patří i to, že se v následujících týdnech dočkáme poctivé porce politického bizáru. S pomyslným štafetovým kolíkem podivností odstartovala strana SPO známá jako Zemanovci. Jejich volebním lídrem má být František Ringo Čech.

Před každými volbami můžeme sledovat v zásadě to samé. Strany naplno rozjíždějí své předvolební kampaně a v rámci nich se občas objeví něco, nad čím zůstává rozum stát. Podivné a graficky zmršené plakáty a letáky, bizarní nesmyslné slogany a hesla, a hlavně obskurní osobnosti na kandidátkách. To vše jsou ingredience potřebné k receptu jménem český politický bizár. I letos to vypadá, že se dočkáme pořádně vydatné porce.

Do voleb zbývá přesně 72 dní. Bylo jen otázkou času, než se od nějaké strany dočkáme kvalitně bizarního výstupu. Za nesmělý první výkop můžeme považovat podivný videospot dnes již rozpadlé koalice Lidovců a Starostů, který se nesl v poněkud homosexuálním nádechu hlubokého přátelství tehdy ještě nejlepších kamarádů Bělobrádka a Gazdíka.

O opravdové zahájení bizarně politických žní se nicméně postarala Strana práv občanů, která se do povědomí zapsala jako Zemanovci.

SPO je na české politické scéně vůbec pozoruhodným úkazem. Ač se strana může pochlubit tím, že jejím čestným předsedou je prezident Miloš Zeman a v předsednictvu strany nalezneme prakticky kompletní osazenstvo prezidentské kanceláře, v žádných volbách se jí nepodařilo překročit hranici 5% potřebnou k zisku poslaneckých mandátů. V barvách Zemanovců tak v parlamentu máme jen podivínského senátora a momentálního předsedu Jana Velebu a senátora Františka Čubu, jehož aktivita spočívá v tom, že již téměř rok nepřišel do práce, přičemž stále pobírá senátorský plat.

Zemanovci mírně překvapili tím, že jejich volebním lídrem nebude předseda strany Veleba. Místo hlavní osobnosti v čele kandidátek by totiž měl zaujmout umělec František Ringo Čech. Není pochyb, že bok po boku s prezidentskou kandidátkou Janou Yngland Hruškovou se momentálně jedná o nejbizarnější osobnost, která se v současné době uchází o veřejnou volenou funkci. O kandidaturu prý Ringo Čecha požádal sám Miloš Zeman, který je jeho velkým kamarádem, což se projevuje tak, že Ringo Čech píše o Zemanovi oslavné články na Parlamentní listy a velebí ho kudy chodí, a Zeman mu pak na oplátku udělí státní vyznamenání.

Františku Ringo Čechovi nemůžeme vytknout minimálně to, že by neměl s politikou zkušenost. V minulosti byl coby člen ČSSD jak pražským zastupitelem, tak dokonce dva roky i poslancem. To však bylo před téměř 20 lety a od té doby se leccos změnilo. Nicméně pokud by se Zemanovci dostali do poslanecké sněmovny, opět by v ní zasedl autor obrazu jménem Zvířátka obdivují pí*u. Ač je Ringo Čech jako volební lídr bizarní, na výkon Zemanovců z předchozích voleb to nemá. Tehdy byl krajským lídrem Královéhradeckého kraje zpěvák Daniel Hůlka, který v kraji byl tak maximálně párkrát s muzikálem na zájezdu. Ve volbách sice neuspěl, ale od kamaráda Zemana stejně jako Ringo Čech alespoň obdržel medaili za zásluhy.

Zde se můžete dojmout nad dopisem, který Miloši Zemanovi z pionýrského tábora poslal Jiří Ovčáček, který ještě kupodivu nekandiduje za Zemanovce ani není členem strany.


Komentáře