fb pixel Předseda Milionu chvilek končí: Mikuláš Minář míří do politiky – G.cz
Vyhledávání

Předseda Milionu chvilek končí: Mikuláš Minář míří do politiky

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Mikuláš Minář překvapil všechny svou rezignací ve spolku Milion chvilek pro demokracii, kde působil jako předseda. Na jeho postu ho nahradí jeho kolega Benjamin Roll, se kterým dlouhá léta spolupracoval. Minář má v plánu oslovit voliče hnutí ANO, které nedokážou zaujmout současné opoziční politické strany.

Martin Miko
Martin Miko 28.9.2020, 11:02

Mikuláš Minář se chystá do politiky

Dnes již bývalý předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář rezignoval na na svůj předsednický post, protože plánuje vstup do politiky. „Ano, je to pravda. Jsem přesvědčen, že pokud se v příštím roce zásadně nezmění současné společenské a politické trendy, čeká naši zemi i Milion chvilek velký úpadek,“ popsal Minář současnou situaci v Česku. Minář je přesvědčen o tom, že je zapotřebí něco udělat s prohlubováním oligarchizace a zneužíváním moci a zároveň poukazuje na nezvládnutou situaci ze strany vlády, která je odpovědná za druhou vlnu koronaviru a přicházející drtivou krizi, která zasáhne miliony lidí v této zemi.

„Nehodlám tomu nečinně přihlížet. Jistě, ani dosud jsem nepřihlížel se založenýma rukama. Činnost Milionu chvilek byla a je nesmírně důležitá a potřebná. Myslím, že si nikdo z nás stále neuvědomuje, jak moc. Proto Milion chvilek zůstává pro naši společnost důležitý, ba nepostradatelný,“ vysvětluje společenský aktivista svůj postoj a zároveň poukazuje na to, že odchod ze spolku a plánovaný vstup do politiky pro něj bylo rozhodnutí, které trvalo několik měsíců. Nakonec se rozhodl a v sobotu 26. září 2020 byl novým předsedou zvolen Benjamin Roll. Minář naznačil, že pokud se do 5. října definitivně rozhodne pro vstup do politiky, tak z Milionu chvilek odejde navždy. V tomto spolku přitom působí už od jeho vzniku.

V případě, že Minář vstoupí do politiky, bude jeho cílem vytvořit nové politické hnutí, které bude schopné oslovit voliče, které současná opozice oslovit prý nedokáže. Definitivně se však prý rozhodne po krajských volbách, a poté nám oznámí další informace o svých plánech. O svých politických ambicích a plánech se prý radí s poslancem a starostou Prahy 7 Janem Čižinským (Praha sobě).

Někteří lidé i politici si však myslí, že vznik dalšího politického subjektu může opozici spíše uškodit, protože se opět roztříští. Pokud má Minář v plánu porazit Andreje Babiše, tak by se měl snažit spíše spojit opoziční strany a zvýšit tak šance na vítězství.

Pokud vás zajímá životní příběh mladého a nadějného aktivisty Mikuláše Mináře, doporučujeme vám následující článek od Ariana Ebrahimiho.

Má Mikuláš Minář v politice šanci nebo jen rozdrobí opozici? Dokáže vážně oslovit volice Andreje Babiše?

Podobné články

Doporučujeme

Další články