fb pixel Pravice má zájemce o post prezidenta, Topolánek potvrdil svou kandidaturu – G.cz
Vyhledávání

Pravice má zájemce o post prezidenta, Topolánek potvrdil svou kandidaturu

Politický veterán Topolánek se mezi potenciální prezidenty přiřítil na poslední chvíli.
Zdroj: profimedia.cz

Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek, kterému se v roce 2006 povedlo získat ve volbách do Poslanecké sněmovny tehdy neuvěřitelných 35 % hlasů, oznámil svou kandidaturu na post prezidenta České republiky. V neděli odpoledne to potvrdil serveru Blesk.cz. O jeho možné kandidatuře se v posledním týdnu dost diskutovalo. Dokáže do úterý 7. listopadu sesbírat potřebné podpisy od zákonodárců?

Martin Miko
Martin Miko 5.11.2017, 18:24

Mirek Topolánek oznámil kandidaturu na post prezidenta

Mirek Topolánek a Jiří Paroubek jsou jako akční filmy z 90. let. Každý na ně rád vzpomíná, ale když si je v dnešní době znovu pustíte, tak vám to přijde komické. Po návratu Jiřího Paroubka do ČSSD se bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek rozhodl, že bude kandidovat na prezidenta. K tomu však potřebuje do úterý 7. listopadu do 16:00 sehnat podpisy od dvaceti poslanců nebo deseti senátorů.

Dle vyjádření pro server Blesk.cz má Topolánek u zákonodárců podpisy přislíbené, takže s kandidaturou to myslí naprosto vážně. Nekandiduje však s podporou žádné strany a prý získá podpisy zákonodárců napříč politickými stranami v Senátu. Vedení ODS se k Topolánkově kandidatuře prozatím nevyjádřilo, takže není jisté, zdali budou bývalého předsedu ODS v boji o prezidentské křeslo podporovat.

Před nedávnem se senátor ODS a primátor města Teplice Jaroslav Kubera rozhodl, že nakonec na prezidenta kandidovat nebude, ačkoliv měl potřebné podpisy od zákonodárců sesbírané už od léta letošního roku. K rozhodnutí nekandidovat ho nakonec přesvědčila rodina.

Mezi možnými kandidáty o post prezidenta se může ještě objevit i předseda SPD Tomio Okamura, o kterém se rovněž spekuluje jako o potenciálním kandidátovi.

A zde byl internetový hrdina dopaden za vyhrožování romskému rapperovi Gipsymu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články