Poslední hlášení ze sociálního Titanicu: 5 problémů, které by měla ČSSD vyřešit na svém stranickém sjezdu – G.cz
Vyhledávání

Poslední hlášení ze sociálního Titanicu: 5 problémů, které by měla ČSSD vyřešit na svém stranickém sjezdu

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

V těchto chvílích probíhá 41. sjezd naší milované a opěvované ČSSD. Sraz se již tradičně koná v KD Střelnice v Hradci Králové a potrvá až do zítra. Jeho součástí je i volení předsedy strany nebo proslov prezidenta Miloše Zemana, což však není tak zásadní, jelikož strana má mnoho jiných problémů, které by měla řešit. Zde jsou nejzásadnější z nich.

Martin Miko
Martin Miko 1.3.2019, 12:10

1. Zaplacení dluhu Altnerovým dědicům

Dědicové advokáta Zdeňka Altnera stále čekají na to, až ČSSD zaplatí dluh ve výši 338 milionů korun v rámci kauzy Lidový dům. Strana se stále k řešení problému nemá a soudně celou kauzu oddaluje a oddaluje. Na podzim loňského roku byla strana opětovně vyzvána k úhradě dluhu, avšak celá záležitost je nyní u soudu kvůli dovolání.

2. Další dluhy ČSSD z důvodu neúspěchu

Vzhledem k tomu, že se ČSSD ve volbách nedaří, přichází o sponzory i peníze ze státních příspěvků. Sociální demokracie ještě před pár lety patřila k nejsilnějším politickým subjektům v Česku, což už dávno neplatí. Už si nemohou dovolit rozdávat pivo a párek za zpěvu Michala Davida tak, jako kdysi za dob Jiřího Paroubka. Chtělo by to šetřit.

3. Trend klesajících preferencí

Když se podíváte do roku 2013, zjistíte, že ČSSD tehdy ve volbách do Poslanecké sněmovny získala 20,45 % a stala se nejsilnější stranou. O čtyři roky později získala už pouhých 7,27 %, což musí být pro vedení strany velmi deprimující. Podle volebního průzkumu od společnosti Sanep se volební preference ČSSD v lednu 2019 pohybovaly na 5,5 %. Strana by se měla zamyslet nad tím, jak získat zpět voliče.

4. Je na čase získat zpět odcizené voliče

Filozofie ČSSD tkví v tom rozdávat cizí peníze lidem, kteří to vlastně ani nepotřebují. Nyní to ovšem vypadá, že vláda bude v roce 2019 muset šetřit, čímž se jejich program v podobě rozdávání obědů, důchodů, slev na jízdném a nemocenské, rozplyne jako pára nad hrncem. Chtělo by to vymyslet v rámci volebního programu vymyslet konečně něco smysluplnějšího a s vizí. Rozdávání bylo už dost.

5. Proč ČSSD neoslovuje vzdělané a pracovité lidi?

Zásadním problémem ČSSD je to, že se dost často zaměřují na podobnou cílovou skupinu jako ANO, což jsou senioři, líní lidé bez ochoty pracovat a lidi bez vzdělání, kterým podsunou "něco" zdarma. Bohužel nic není zdarma, protože to vždycky někdo musí zaplatit. Proč ČSSD, která je plná vzdělaných lidí, stále cílí svůj program pouze tímto směrem? Chce-li být ČSSD moderní levicí, tak ať se tak prezentují.

A zde zjistíte, proč se nám vyplatilo smát se ministryni Martě Novákové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články