fb pixel Ponožky v sandálech jsou zakázány již v šesti evropských státech. Češi jsou na dovolené u moře v ohrožení – G.cz
Vyhledávání

Ponožky v sandálech jsou zakázány již v šesti evropských státech. Češi jsou na dovolené u moře v ohrožení

Řízku s chlebem taky začíná zvonit hrana. V Chorvatsku je už zakázaný. Ve Francii už něco podobného neuvidíte. Na některé pláže mají rovněž zákaz vstupu obézní lidé. U moře už jen bez ponožek + DALŠÍ 1 FOTKA

Už šest evropských států (Chorvatsko, Itálie, Řecko, Bulharsko, Francie a Španělsko) zakázalo na svém území kombinaci otevřené obuvi (sandále, pantofle) a ponožek. Zatímco v Chorvatsku, Španělsku a Řecku se jedná pouze o přestupek, tak například ve Francii nebo Itálii to je trestný čin.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.6.2018, 08:09

Evropské přímořské státy tak reagují na rostoucí trend z posledních několika let, kdy pláže zaplavili turisté převážně z východu, kteří nemají soudnost.

„Naše pláže jsou národním klenotem. Číše naší trpělivosti přetekla. Na jedné straně tu máme krásné opálené mladé lidi s vysportovaným tělem a na druhé spoustu obtloustlých a upocených turistů z východu, kteří celý dojem z pláže hyzdí nejen prdelní rýhou, která jim leze z plavek, ale hlavně ponožkami v sandálech,“ vysvětloval Jean Francouis, francouzský ministr pro turismus, tvrdé tresty pro turisty, kteří zákon o zákazu ponožek v sandálech poruší.

Česká ambasáda v Paříži hlásí již přes sto trestně stíhaných Čechů. Více než šedesát z nich je stíháno vazebně, neboť podle francouzské prokuratury jejich vizáž, styl oblékání a neotesanost značí, že pokud by se pohybovali na svobodě, je pravděpodobné, že by v trestné činnosti (nošení ponožek v sandálech) nadále pokračovali.

To Řekové nejsou tak přísní. Pokud je turista přistižen na pláži či ve městě s ponožkami v sandálech, policie to mnohdy řeší jen domluvou a zabavením ponožek. Při nejhorším dostanete pokutu padesát euro.

České Ministerstvo zahraničí varuje české občany, aby dbali na svou image a respektovali zákony dané země, do níž se chystají.

I přes značné represe v oblasti obouvání však panuje ve společnosti skepse. Na světě není dostatečný trest, který by zabránil českým turistům nosit ponožky v sandálech.

A tady zjistíte, že Chorvatsko zakázalo řízek s chlebem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články