fb pixel Chorvatsko zakázalo řízek s chlebem. Češi se bouří: Co budeme na dovolené jíst? – G.cz
Vyhledávání

Chorvatsko zakázalo řízek s chlebem. Češi se bouří: Co budeme na dovolené jíst?

Ministr turismu, Zoran Primorac, zákaz řízků rušit nehodlá. Češi zuří. Zákaz řízků mnohé Čechy rozesmutněl. Na pláži bez řízků to už nebude ono. + DALŠÍ 1 FOTKA

Už za necelý měsíc vypukne tradiční exodus, kdy Češi vezmou Chorvatsko útokem. Pro statisíce Čechů však nyní připravilo Chorvatsko velkou překážku. Chorvatský ministr pro turistiku „Zoran Primorac“ totiž protlačil parlamentem zákon, který zakazuje do Chorvatska dovážet řízky s chlebem.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.6.2018, 08:52

Češi, kteří se chystají letos do Chorvatska (podle nepotvrzených čísel z Českého statistického úřadu může jít až o tři miliony obyvatel) si začínají zoufat. Řízek s chlebem tvoří až devadesát procent potravin, které Češi na dovolené v Chorvatsku konzumují. Zbylých deset procent tvoří paštika.

„To si dělají srandu? Co budeme jako jíst? Dovolená bez řízku s chlebem snad ani není dovolená. To tam máme žrát písek?“ stěžovala si paní Jarmila, která spolu s davem rozhořčených dovolenkářů vzala pobočku cestovní kanceláře útokem.

„Zapalte to tady,“ ozývalo se z davu, zatímco se zaměstnankyně cestovní kanceláře pokoušely mírnit napětí, načež raději utekly, aby si zachránily holý život.

Ministerstvo zahraničí se v současné chvíli snaží vyjednat s chorvatskou stranou výjimku, avšak podle pozorovatelů ustrnul dialog na mrtvém bodě. Řízek s chlebem je největší vývozní artikl České republiky a tvoří v letních měsících až 47 procent HDP.

Právě z toho důvodu se nyní diplomaté snaží o menší zázrak. Vypadá to však, že neuspějí a dovolenkáři mají se svými řízky utrum.

„Celý rok šetřím na dovolenou v Chorvatsku. Celá rodina se už těší do Splitu. Dokonce jsme si na to půjčili od příbuzných a teď tohle? To tam jako máme pojít hlady? Manželka vyhrožuje, že upeče na dovolenou sekanou, ale to není ono. Jak není u moře nakyslý řízek v navlhlém chlebu, je to špatná dovolená,“ rozčiloval se pan Radek, který nyní zvažuje, že do Chorvatska raději vůbec nepojede a raději vezme rodinu na Mácháč.

Chorvatská strana stále trvá na svém. Odlivu turistů se nebojí, protože očividně nezná Čechy. Jak Čechovi zakážete řízek s chlebem, jste u něj mrtvej Chorvat.

A tady zjistíte, že dobrodružná dovolená prověří váš vztah lépe než společné bydlení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články