fb pixel Podle průzkumů zvedla Ester Ledecká pocit vlastenectví víc než 12 běžných Okamurů nebo 182 imigrantů – G.cz
Vyhledávání

Podle průzkumů zvedla Ester Ledecká pocit vlastenectví víc než 12 běžných Okamurů nebo 182 imigrantů

Ester Ledecká je nové Nagano Kam se na Ledeckou hrabe Okamura Imigranti nesahají Ester ani po paty Mešity do propočtů vlastenectví zatím zahrnuty nejsou + DALŠÍ 1 FOTKA

Fenomenální úspěch Ester Ledecké v super-G na olympiádě vyvolal nejen vlnu nadšení a překvapení snad v celém sportovním světě, ale rovněž posílil pocit vlastenectví u běžného občana na téměř historické maximum. Více vlastenecky jsme se cítili jen po Naganu.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 19.2.2018, 13:44

Průzkumy, které bezprostředně po vítězství Ester Ledecké provedla v terénu agentura Centura, přinášejí ojedinělá data. Úroveň vlastenectví byla v tomto tisíciletí nejvyšší. Naměřené hodnoty se více než blížily těm, které jsme mohli zaznamenat bezprostředně po vítězství českých hokejistů v Naganu.

„Za deset let praxe jsem ještě tak vysoké hodnoty nezažil. Vlastenectví na mnoha místech doslova explodovalo. Několik lidí muselo být na následky vlastenectví dokonce ošetřeno, nicméně oběti na životech žádné nebyly. Ačkoliv poslední dobou pocit vlastenectví vykazoval dlouhodobý rostoucí trend, tato skoková událost strhla všechny tabulky,“ vysvětloval Tomáš Mulha, předseda akademie vlastenectví České republiky, která si průzkumy vlastenectví nechává dělat pravidelně.

„Jsou dvě možnosti, jak se dá uměle vyvolat v lidech vlastenectví. První z nich je Okamurova metoda. To znamená postrašit lidi něčím z venku. Něčím, co je může ohrozit. V poslední době to jsou převážně uprchlíci. Lidi tento strach stmelí a začnou si své vlasti vážit. Začnou mít pocit, že jejich vlast je ohrožená a oni ji musí chránit.

Potom tu máme vlastenectví vyvalené pozitivním stimulem. To jsou právě ty mezinárodní úspěchy našich sportovců. Může to být ale i nějaký umělec, který se prosadí celosvětově. Prostě nějaký úspěšný Čech v lidech vyvolá oprávněný pocit hrdosti, že z jejich malé zemičky pochází někdo, kdo to někam dotáhnul.

Pokud se podíváte na metodiku měření, tak zde vychází jedna Ester Ledecká na dvanáct Okamurů. To znamená, že Ester Ledecká vzbudila dvanáctkrát více pocit vlastenectví než Tomio Okamura. Podobně tomu je i u imigrantů, akorát ty hodnoty jsou odlišné. Až 182 imigrantů vyvolá u občanů stejný pocit vlastenectví jako Ester Ledecká,“ doplnil informace Tomáš Mulha.

Podle dostupných informací se dá směle tvrdit, že pokud by ještě Ester Ledecká zopakovala svůj úspěch, žádného Tomia Okamuru bychom už nepotřebovali. Ono, my ho nepotřebujeme ani nyní, ale jsme jen jednu zlatou medaili od Ester Ledecké, aby se lidé pocitem vlastenectví natolik nasytili, že by Tomio Okamura upadl v zapomnění.

A tady zjistíte, že právě vychází časopis mladý vlastenec.

Podobné články

Doporučujeme

Další články