Podle posledních průzkumů by se fíkus v prezidentských volbách umístil těsně za Zemanem

Obrázek uživatele Dominik Landsman
03.1.2018, 13:01

Na poslední chvíli představený kandidát na prezidenta, fíkus, kterého v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa představil Jiří Ovčáček coby náhradu za některé kandidáty, kteří nepřišli (jmenovitě za Drahoše), si v předvolebních průzkumech nevede vůbec špatně. Dokonce jenom o jeden procentní bodík zaostává za Milošem Zemanem.

Lidé jsou z nového kandidáta přímo nadšeni. Přináší svěží vítr do zatuchlého politického rybníčku.

„Z nabízených možností, které kandidují na prezidenta, jsem nebyl příliš nadšený. Přišlo mi to jako prašť nebo uhoď. Z fíkusu mám ale dobrý pocit. Za ním nestojí žádná mafie, jeho minulost nedoznala škraloupu. Já mu věřím. Hodím mu to tam,“ prozradil pan Josef Žmolek, který nebyl jediný.

„Tak na Hradě už sedí píčus. Fíkus by se po něm náramně hodil,“ přemítala paní Jaromíra Vlasatá.

Velký otazník se však vznáší nad zdravotním stavem fíkusu. Lidé z volebního štábu fíkusu hlásí, že je naprosto v pořádku. Stojí rovně. Stát rovně to je mnohem více, než si prostý lid dokáže u svého prezidenta dneska představit. Šíří se fámy, že fíkus má prostatu jako panic. To je rovněž devíza, jakou voliči ocení.

Ačkoliv je fíkus ve hře teprve několik hodin, vypadá to, že je žhavým kandidátem na prezidenta. Výsledky volebních průzkumů letí nahoru a je tak celkem možné, že nebude potřeba ani druhé kolo prezidentských voleb.

„Já bych si ho uměl představit. Byla by to příjemná změna. Třeba to Vánoční poselství. Prezident fíkus by patnáct minut stál v květináči, byl fíkus, držel hubu, nikoho neurážel a pak by byl konec. To by jednomu hnedka zvedlo náladu. Já volím fíkus,“ holedbal se Marek Pišta, občan a volič.

Jak to tak vypadá, máme nového favorita, se kterým se musí počítat. Letošní prezidentské volby budou opravdu zásadní.

A tady se dozvíte, že Jaromír Soukup je nominován na cenu Emmy. Ve všech kategoriích.


Komentáře