fb pixel Pět zásadních důvodů, proč by se Andrej Babiš neměl stát příštím českým prezidentem – G.cz
Vyhledávání

Pět zásadních důvodů, proč by se Andrej Babiš neměl stát příštím českým prezidentem

Andrej Babiš ve svých nejlepších letech + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Druhé kolo prezidentských voleb běží na plné obrátky a my jsme svědky doslova nechutné a místy až bizarní kampaně Andreje Babiše, který neváhal začít útočit na generála Pavla v podstatě ihned po vyhlášení výsledků prvního kola. Na začátku proslovu sice prohlásil, že vede pozitivní kampaň, ale během dvou minut obrátil a označil svého soka za komunistického rozvědčíka, který spolupracoval s KGB. Byl by lepším českým prezidentem estébák, nebo rozvědčík? My máme jasno!

Martin Miko
Martin Miko 19.1.2023, 10:38

Všichni jsme tak trochu čekali, že Andrej Babiš rozjede negativní kampaň vůči svému protikandidátovi v druhém kole, ale že pokrytecky začne plivat jed v podstatě pár desítek minut po ukončení prvního kola voleb, nás ani nenapadlo. Na rozdíl od Pavla, který svou minulost přiznal a následně musel být řádně prověřen, jinak by se nedostal na tak vysoká místa v rámci NATO, tak u Babiše to tak trochu smrdí lží, kterou nyní zapírá. I když sám tehdy v televizi hovořil o takzvané „hodné StB“.

Z celkového pohledu nám vyplývá, že Babiš by se rozhodně neměl stát českým prezidentem, o čemž nás přesvědčil za posledních 10 let působení v politice už mnohokrát. Pojďme si vyjmenovat alespoň pět základních důvodů, proč ho na Hradě nechceme.

Prokazatelně nám dlouhodobě lže

Lhát se nemá a my rozhodně nechceme prezidenta, jenž nám neříká pravdu. Stačila nám totiž dvě období s Milošem Zeman, během nichž jsme měli na Hradě člověka, který s námi nemluvil na rovinu a ani nás nepodržel v těžkých chvílích (například během covidové pandemie). Díky projektu 100lzi.cz grafika a programátora Vladimíra Adamovského si můžete vybrat jednu ze sta jeho největších lží, které jsou pečlivě ozdrojované hned z několika zdrojů a zapřemýšlet.

Neumí česky a za 10 let v politice se to nenaučil

Post prezidenta je především reprezentativní funkcí, a proto by umění mluvit k lidem mělo být jednou ze základních dovedností, které po této lidem zvolené osobě vyžadujeme. Babiš by byl v podstatě prvním prezidentem na světě, jenž by neovládal jazyk země, kde byl zvolen. V rámci mnoha proslovů a diskuzí jsme z jeho úst slyšeli takové bludy, že na ně vzpomínáme dodnes. Nesmyslná slova, retardované skloňování a nelogická slovní spojení jsou Babišovou předností a nejvíc nám vadí, že se za těch 10 let ani nepokusil svou češtinu zlepšit.

Nemá znalosti ani na úrovni základní školy

I když Babiš ve svých kampaních a na sociálních sítích zkouší lidem ukazovat, jaký je vlastenec, a že myslí na Čechy, tak to tak není. Propaguje pouze to, na co nejširší cílová skupina může reagovat. I proto nyní všude vidíme billboardy s českou vlajkou. Naproti tomu ale pravda vyšla najevo, když se objevil v pořadu K Tabul!, kde se ho děti zeptaly na několik otázek týkajících se právě toho pravého českého vlastenectví. Nevědět, co napsal Jaroslav Hašek je v českém prostředí vážně ostuda.

Bojí se důstojných debat s protikandidáty

Opravdu si máme zvolit prezidenta, který se bojí přijít do debaty České televize a utkat se s Petrem Pavlem? Přijít do důstojného prezidentského duelu by měla být povinnost a mělo by se jednat o nedílnou součást každých voleb. Bývalý premiér nedorazil ani do Superdebaty ČT v rámci prvního kola prezidentských voleb. Babiš místo toho vystoupí až v debatě na TV Nova, kterou bude moderovat Rey Koranteng.

Straší české občany válkou

Zeman strašil sudeťáky a migranty, a tak se Babiš po jeho vzoru rozhodl posunout hru ještě dál, a proto na lidi vytáhl válku. Ne, Pavel nás nemůže zavléct do války, protože pravomoci prezidenta jsou omezené. Svým sloganem „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat, ne voják“ si v podstatě ve dvou větách protiřečí. Není moc diplomatické podprahově strašit naše občany válkou. Na druhé straně je tu ještě dezinformační kampaň plná hoaxů a řetězových mailů, v nichž se objevují citáty z Twitteru, které Petr Pavel nikdy nenapsal. Prostě žumpa.

Důvodů je samozřejmě mnohem a mnohem víc. Ostatně Andrej Babiš (ANO) si stejně dělá, co chce, a jeho voličům je to jedno. Nyní mu jde o ty nerozhodnuté voliče a především o to odradit Pavlovy potenciální podporovatele přijít k volbám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články