Paralympionik Miloš Zeman pilně trénuje na Jizerskou padesátku – G.cz
Vyhledávání

Paralympionik Miloš Zeman pilně trénuje na Jizerskou padesátku

Kolem zdravotního stavu Miloše Zemana se vznáší už přes dvacet let veliký otazník. Aby Zeman konečně utnul různé spekulace, nechal se Jiřím Ovčáčkem navléknout do olympijského úboru, běžek, vynést v zasněžené krajině před auto a tam se nechat vyfotit. Tím jasně dokázal, že je ve skvělé formě a svět mu leží u nohou.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 8.2.2017, 17:12

„Pan prezident opravdu nemá zapotřebí někomu dokazovat, v jaké výtečné formě se nachází. Věřte, že ten by nám ukázal na běžkách záda všem, co tu stojíme,“ rozčiloval se Jiří Ovčáček při dotazu, jestli má Miloš Zeman tu komedii zapotřebí.

„Pan prezident je aktivní sportovec a jako takový se účastní celé řady sportovních klání. Namátkou mohu vyzdvihnout jeho sedmnácté místo v přespolním běhu vloni na jaře anebo v létě se zase dostal do dvacítky nejlepších v závodech rychlostní kanoistiky. Ostatně sportovní úspěchy Miloše Zemana jsou poměrně velké. Akorát o nich média neinformují, protože jim to Pražská kavárna zakázala,“ odplivl si kondiční trenér a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Podle jeho slov Miloš Zeman v těchto dnech trénuje na Jizerskou padesátku, kde má pan prezident ty nejvyšší ambice. Nutno dodat, že paralympionik Miloš Zeman má velmi silné sportovní zázemí.

„Na sníh byl odborník Jindra Forejt. Ten to se sypkými a bílými látkami vždycky uměl. Ten panu prezidentovi vždycky namazal lyže jedna radost. Bohužel tu Jindra dnes již z osobních důvodů nemůže být s námi, takže lyže maže Mynář. Já se starám hlavně o prezidentovu kondičku. Věděli jste, že pan prezident dá na bench press 120 kilo? No vidíte. O tomhle média mlčí,“ posteskl si Jiří Ovčáček.

I přes svůj zhýralý životní styl, pokročilý věk a možná i choroby jako stařeckou demenci, cirhózu jater a cukrovku má Miloš Zeman stále prostatu jako panic, takže předpoklady pro vrcholové sportovní výkony tu určitě jsou. Podle tiskové konference, kterou Jiří Ovčáček svolal narychlo kolem Miloše Zemana stojícího na lyžích na sněhu a která musela být dlouhá maximálně dvě minuty, jelikož hrozilo, že se pan prezident stojící na lyžích každou chvíli skácí k zemi, to vypadá, že to myslí vážně.

„Podívejte se. Já nemusím nikomu nic dokazovat. Jizerská padesátka je jen jeden z mnoha mých cílů letošního roku. Jsem v takové formě, že na onu Jizerskou padesátku ani nepotřebuju tolik trénovat. Jizerskou padesátku, tu já sfouknu i se zavřenýma očima a rukama za zády. Já si dávám každé ráno deset plzeňských dvanáctek, ještě než vylezu z postele. Jedna Jizerská padesátka pro mě není soupeřem,“ kasal se Miloš Zeman, který stál na běžkách a Jiří Ovčáček ho při tom musel držet, aby se Zeman nerozvášnil a nechtěl udělat krok dopředu.

Jestli se Miloš Zeman na letošní Jizerské padesátce umístí na bedně, nebo jestli zemře už na startu, to lze jen těžko odhadovat. Nicméně jedno je jisté. Podle všeho je opravdu ve famózní formě a jeho obhajobě prezidentské funkce nestojí nic v cestě.

A TADY tady se dozvíte, že nadsamec Miloš Zeman přišel o panictví už v sedmnácti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu