Oranžové ledy se pohnuly: Vyhodí Hamáček Foldynu z ČSSD kvůli Vlasteneckému srazu konspiračních teoretiků? – G.cz
Vyhledávání

Oranžové ledy se pohnuly: Vyhodí Hamáček Foldynu z ČSSD kvůli Vlasteneckému srazu konspiračních teoretiků?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Odcházení poslance Jaroslava Foldyny z ČSSD trvá už poměrně dlouhou dobu, jenže nyní se pravděpodobně pohnou ledy, když se ukázalo, že tento levicový muž navštívil kritizovaný vlastenecký sraz Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže. Jeho spolustraníkům se to nelíbí a zintenzivněli volání po jeho odchodu ze sociální demokracie. Měli by si ale uvědomit, že zatímco Foldyna má kam jít, pro ně by jeho konec ve straně mohl znamenat problémy.

Martin Miko
Martin Miko 15.8.2019, 11:06

Půjde Foldyna z kola ven?

Také už netrpělivě čekáte, až noční vlk Jaroslav Foldyna (ČSSD) odejde ze své mateřské politické strany a vstoupí do jiného hnutí, se kterým si bude více rozumět? Podle všech odhadů by Foldyna mohl přestoupit do Klausovy Trikolóry nebo do Tomiovy SPD. Foldynovi je nicméně podle jeho slov naprosto jedno, jestli bude nebo nebude členem sociální demokracie, protože o odchodu uvažuje on sám už delší dobu a hlavně má možnosti, kam odejít.

Foldyna si zkrátka může dělat, co chce. A je jedno, jestli se jedná o vítání ruských Nočních vlků ověšených vlajkami s podobiznou Stalina, anebo ve svém volnu navštěvuje vlastenecká setkání heterosexuálních mužů a řeší zde s ostatními hosty a návštěvníky, jestli jsme více ovlivňování chemtrails, satanismem nebo drogami, které nám západní svět potají cpe do léků. Ano, ted narážíme na šílenou řeč maskáčovaného Iva Gece, který byl rovněž součástí tohoto srazu.

Když se Foldyna během minulého víkendu rozhodl navštívit tuto akci, mohl předpokládat, že se stane terčem útoku ze strany svých spolustraníků z ČSSD. Předseda sociálních demokratů Hamáček má nyní sice jiné věci na práci, nicméně v úterý stihl okomentovat Foldynův přešlap větou, že by měl buď respektovat politiku a rozhodnutí strany, nebo nebude jejím členem. Na účet Foldyny se vyjádřil pro Deník i místopředseda ČSSD Petříček, který řekl, že všechny jeho kroky z poslední doby ukazují, že se s programem a hodnotami otevřeně rozchází.

Ano, je pravdou, že účast Jaroslava Foldyny na bizarním srazu konspiračních teoretiků, islamofobů a nacionalistů převléklých za vlastence a konzervatisty, není pro ČSSD moc dobrou reklamou, ale na druhou stranu je to naprostá malichernost oproti tomu, co předvádí ČSSD ve vládě a jakým způsobem po sobě nechává šlapat. Sociální demokraté se sice chlubí, kolik se jim podařilo rozdat peněz na dávkách a příspěvcích, ale zároveň si nedokážou ani sjednat respekt a odvolat ministra kultury, což působí v očích voličů tragikomicky. A Foldyna měl vlastně pravdu, když řekl, že původní volič ČSSD dnes volí ANO nebo SPD. Navíc, kdyby ČSSD neměla tak dlouze vybudovanou tradici a tolik členů, už by dávno zanikla po všech těch eskapádách z uplynulých let.

Foldynovi je navíc jedno, jestli bude Hamáčkem ze strany vyloučen, protože má kam jít, takže si může v klidu jezdit na vlastenecké srazy s Hamplem, Vandasem a Konvičkou. Jemu to neuškodí, protože se dlouhodobě ví, co od něj můžeme čekat. ČSSD naopak přijde o poslance a možná i o nějaké voliče z Ústeckého kraje.

A zde vás možná překvapí důvod, proč Miloš Zeman nechtěl odvolat ministra kultury.

Podobné články

Doporučujeme

Další články