Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže existuje a pořádalo akci proti Prague Pride: Hostů bylo víc než návštěvníků. Překvápko! – G.cz
Vyhledávání

Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže existuje a pořádalo akci proti Prague Pride: Hostů bylo víc než návštěvníků. Překvápko!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zatímco Prahu tento víkend zaplnily barvy duhy díky LGBT festivalu Prague Pride, na zámku Příčovy u Sedlčan se konalo Vlastenecké setkání heterosexuálů. Toho se zúčastnili například poslanec Jaroslav Foldyna, předseda DSSS Tomáš Vandas, protiislámský sociolog Petr Hampl i zmlácený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl. Takovou konkurenci snad Prague Pride nejspíš ani nečekal!

Martin Miko
Martin Miko 12.8.2019, 13:32

Vlastenecký život na zámku

Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže se tento víkend rozhodlo uspořádat na zámku Příčovy u Sedlčan velké vlastenecké setkání, kterého se zúčastnilo mnoho zajímavých osobností, které jinak na jednom místě jen těžko potkáte. Dorazil twitterově proslulý islamobijský sociolog Petr Hampl, dvakrát napadený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislav Jakl, poslanec a milovník ruských motorek Jaroslav Foldyna (ČSSD), Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas, fanoušek hmyzu Martin Konvička nebo například místopředseda Rady ČTK Petr Žantovský. Prostě príma parta.

Celá akce se konala v rámci Mezinárodního dne původního domorodého obyvatelstva, který byl shodou okolností ve stejný den jako Duhový průvod Prahou organizovaný spolkem Prague Pride. Takže se v podstatě jednalo o jakousi opoziční událost s cílem debatovat o tradičních hodnotách, vlastenectví a rodině. V programu Vlasteneckého setkání byly přednášky, mše svatá, diskuze, neformální setkání, ale i koncert gospelové zpěvačky Zuzany Stirské, která v minulosti vyjádřila podporu Ladislavu Jaklovi v jeho neúspěšné kandidatuře do Senátu.

Ačkoliv akce měla probíhat v poklidném duchu, dočkali se pořadatelé akce narušení v podobě skupiny mladých aktivistů ze Sedlčan s duhovými vlajkami, kterým se událost nelíbila, a tak tito rošťáci přišli vyjádřit svůj nesouhlas dlouhým troubením automobilů a hlášením z megafonu. Za to si od účastníků vlastenecké akce vysloužili sprchu jablek, jak informovaly ve své reportáži Lidovky.cz. Po 15 minutách však vše utichlo a vlastenectví mohlo být dále šířeno i skrz Raptor TV, která nám v minulosti například poskytla živé přenosy z různých politických setkání a demonstrací.

Podle fotografií a videí, které jsme našli na internetu, se jednalo o setkání pro několik desítek lidí, a podle výčtu všech hostů jsme došli k závěru, že počet vystupujících a diskutujících převyšoval součet všech návštěvníků. S tím českým vlastenectvím to evidetnně nebude tak horké, ve chvíli, kdy je venku hnusně a zima. Ještě štěstí, že nenávistné komentáře se nejlépe ventilují virtuálně z pohdlné sedačky v obýváku.

A zde vás potěší instagramové úlovky z Duhového pochodu v rámci festivalu Prague Pride.

Podobné články

Doporučujeme

Další články