fb pixel Okamura v sukni: Aktivistka Jana Peterková si dělá na covidu-19 předvolební kampaň – G.cz
Vyhledávání

Okamura v sukni: Aktivistka Jana Peterková si dělá na covidu-19 předvolební kampaň

Zdroj: Jana Peterková Official

Kvůli demonstracím proti vládním opatřením i proti nošení roušek vešla nechtěně do našeho povědomí i bývalá reportérka televize Nova Jana Peterková, která se v posledních měsících snaží prezentovat jako dezinformující aktivistka, jež se veřejnost ve svých videích snaží přesvědčit o tom, že covid-19 je jen záminka pro tajnou invazi muslimů do Česka. Roste nám z Peterkové další „Okamura“, jenž chce ze současné situace vytěžit co nejvíce a zužitkovat následně v podzimních volbách?

Martin Miko
Martin Miko 16.3.2021, 12:02

Jana Peterková v boji proti covidu?

Kdo je Jana Peterková? Jde o velmi aktivní blonďatou paní, která se pravidelně objevuje na náměstích, kde vykřikuje do megafonu demonstrujícím davům dezinformace a polopravdy na téma covid-19. A proč dezinformace? Peterková obráží všemožná místa v rámci celé ČR, kde cítí potřebu vyjádřit se. Jenže když přijela na konci ledna 2021 do středočeských Měšic, tak proti ní zakročil obecní úřad. Obci Měšice totiž došla trpělivost.

„Obec Měšice se kategoricky ohrazuje proti nepravdivým výrokům, které zaznívají na FB stránce Jany Peterkové. Paní Peterková ve video-příspěvku ze dne 29. ledna 2021 vede rozhovor s paní Václavou Vondráčkovou, bývalou zaměstnankyní Antonia senior services, která vykonává pečovatelskou službu ve městě, a rovněž někdejší obyvatelkou jednoho z pečovatelských bytů. Paní Vondráčková ve své výpovědi ve videu uvádí nepravdivé informace o údajných úmrtích seniorů v objektu s pečovatelskými byty v Měšicích. Senioři měli údajně skonat následkem podání vakcíny proti koronaviru během první vlny pandemie. Tyto lživé informace paní Vondráčková opakuje v dalším rozhovoru na FB paní Peterkové ze 31. ledna 2021,“ uvedl oficiální FB obce Měšice, přičemž se následně obec rozhodla podat trestní oznámení na Peterkovou i Vondráčkovou. Konkrétně jde v jejich případě o pomluvu a šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí až dva roky vězení, jak uvedl server Stars24.cz.

V neděli 8. března byla Peterková zatčena v rámci protivládní demonstrace v Praze. Ano, jednalo se o tu stejnou akci, na níž byl zatčen i poslanec Lubomír Volný. Ze zatčení Peterkové existuje i video, ve kterém jí policista sděluje, že je v eskortním režimu, a že je minimálně zadržená. Pak jí sděluje, že si má vypnout telefon a přestat natáčet. Peterková ještě stihne poprosit o sehnání právníka, což je zvláštní, když se prezentuje tak, že disponuje týmem právních zástupců, s nimiž konzultuje svoje výstupy.

Peterková patří společně s Lubomírem Volným, Danielem Landou a Václavem Klausem starším k největším zpochybňovačům covidu-19, takže ji můžete vidět na mnoha a mnoha protivládních demonstracích. I díky nim pomalu ale jistě rostou její sociální sítě. Na facebooku má přes 12 tisíc fanoušků, kteří její aktivitu podporují. Jejím fanouškům se zřejmě líbí odvaha Jany Peterkové veřejně kritizovat vládu Andreje Babiše. Ale na druhou stranu tu máme přes 23 tisíc mrtvých osob na covid-19, jež aktivistka přehlížet rozhodně neměla. Na svém facebooku se snaží být velmi aktivní a občas zde naleznete perly. Před pár dny například vyzvala své fanoušky k tomu vyrazit do Běloruska za Lukašenkem, protože na rozdíl od ostatních nepatří ke globální mafii, která se snaží vyhladit lidstvo.

O jejím vztahu s miliardářem Tomášem Pitrem, kvůli němuž přišla o našláplou kariéru i slušný život, jste již pravděpodobně četli. Nicméně nás by spíše zajímalo, jaké jsou její plány do budoucnosti. Na demonstracích, kde vystupuje pravidelně, zmiňuje svůj web, na němž prezentuje i svou politickou stranu MY 21. Co se týče volebního programu, tak svým voličům slibuje výstup z EU, rozhodování v rámci referend nebo vlastní samosprávy krajů řízených občany. Nepřipomíná vám to tak trochu Tomia Okamuru a jeho SPD v roce 2017, když ke svojí předvolební kampani využíval příchod migrantů, kteří nám sní jídlo a roznesou všude pohlavní nemoci? Volby do Poslanecké sněmovny ČR jsou ještě daleko, ale je dost možné, že Jana Peterková do nich půjde. A právě protivládní demonstrace a natáčení videí na sociální sítě jí v tom mohou pomoct.

Podobné články

Doporučujeme

Další články