fb pixel
Vyhledávání

Okamura kope za Madura: Odpůrce migrantů podporuje režim, který vygeneroval 3 miliony uprchlíků

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Šéfa venezuelského parlamentu Juana Guaidóa uznala za dočasného prezidenta jihoamerické země více než desítka států Evropské unie. K jeho podpoře se přihlásila i česká vláda, proti čemuž se ohradil Tomio Okamura (SPD). Podle něho "Babišova vláda jen slepě poslouchá diktát Bruselu a Washingtonu." Miliony uprchlíků, kteří proudí kvůli Madurovi ze země, ponechal bez komentáře.

Václav Roman
Václav Roman 5.2.2019, 13:26

Kdo podporuje koho?

Pětatřicetilétého Guaidóa uznaly prezidentem nejprve dvě desítky amerických států včetně USA. Země EU je následovaly poté, kdy vypršelo ultimátum, které dostal nedemokraticky zvolený prezident Nicolás Maduro k vypsání prezidentských voleb. Volby sice vypsat navrhl, ne však prezidentské, nýbrž parlamentní. Po tomto prohlášení uznaly Guaidóa za prezidenta, který má zemi dovést k demokratickým a svobodným volbám, Španělsko, Francie, Německo a další evropské země, mezi nimiž nechybělo ani Česko.

Komunisté a SPD jsou na straně Madura (a Ruska)

Na stranu Madura a jeho nedemokratického režimu se staví Rusko, Čína, Turecko a také Okamura. Prostě skvělá společnost. Uznání opozičního lídra kritizují také komunisté, místopředseda KSČM Stanislav Grospič například v České televizi v pondělí uvedl, že se jedná o zásah do suverenity jiné země. Maduru považuje za legitimně zvoleného prezidenta. Rozhodnutí naší vlády by podle něj mohlo znamenat zvýšení rizika vypuknutí občanské války.

Venezuelský vůdce vládne zemi od roku 2013 a za tu dobu se mu podařilo přivést 34. největší zemi světa do katastrofálního stavu. Venezuelskou ekonomiku ničí hyperinflace, lidé trpí nedostatkem potravin i léků. Ze země už dokonce prchly tři miliony lidí! S humanitární pomocí chtějí přispět USA, Kolumbie a Brazílii, což ovšem Maduro označil za "lacinou show oligarchie".

Okamura, který je znám svým odmítavým přístupem k uprchlíkům, se tak svým prohlášením rozhodl podporovat režim, který přispívá k tomu, že na světě je uprchlíků mnohem více. Tedy více těch, které rozhodně nepřijme.

Podle něj spočívá vina na bedrech USA. Spojené státy se podle Okamury netají svou snahou destabilizovat situaci ve Venezuele, protože jim jde o její obrovské zásoby ropy, pro jejichž získání jsou schopní udělat naprosto cokoli. Od podporování tamní opozice, přes sabotáže v oblasti těžby ropy, až po vyvolávání veřejných protestů.

Podívejte se v galerii na další názory na toto téma:

A zde se můžete podívat na zvrácený a protizákonný systém odměňování ve finanční správě: Janoušek zavedl prémie za vyměření vyšších daní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články