Obránkyně trdelníku a českých hodnot Maříková (SPD) má profil na „ruském Facebooku". Sdílí na něm kradené fotky a dezinformační články

Obrázek uživatele Martin Miko
13.06.2018, 14:50

Vzpomínáte si na zodpovědně naštvanou političku Věru Maříkovou (SPD), která nás před týdnem na svém Facebooku informovala o nevlastenecké reklamní kampani v podobě letáku, na němž byla černošská holčička s tradičním maďarským trdelníkem? Se svým dnes již legendárním výrokem „trdelník patří Čechům“ se stala další nezapomenutelnou osobností. Nedávno se navíc objevil veřejný profil Maříkové na ruské sociální síti VK.com, kde se prezentuje cizími fotografiemi modelek a obrovským množstvím nasdíleného dezinformačního obsahu.

Maříková z SPD je VKontakty

Jak jsme vás informovali už minulý týden, z místopředsedkyně karlovarské SPD Věry Maříkové se stala nová hvězda sociálních sítí. Na svém Facebooku totiž svým příznivcům sdělila, že díky informacím naštvaného občana se dozvěděla o dle jejích slov nevhodném reklamním banneru, který propagoval trdelník. Oblíbenou stánkovou pochoutku totiž na letáku propaguje malá černoška, která se jmenuje Jája a je Češka. Zkrátka česká holčička propagující oblíbenou maďarskou pochoutku, která se prodává u obchodního domu v Karlových Varech. Na tom není nic špatného.

Poté, co skvostným útokem na dítě tmavé pleti získala slávu na Facebooku českém, je na čase, aby se dostavilo ocenění za aktivitu i mimo něj, konkrétně na jeho ruské verzi. Jak jsme během standardního bezcílného bloumání na ruské sociální síti VKontakte (děláme to každý den, jen tak, ze zyku) zjistili, Maříková tu má založený profil, ačkoliv se na něm vydává za někoho úplně jiného, než kým ve skutečnosti je.

Na profilu vedeném pod jejím jménem se kromě jedné své fotografie prezentuje polonahými fotografiemi zadnic cizích modelek. Holá pozadí měla v minulosti pravděpodobně nalákávat uživatele VK.com k tomu, aby po otevření jejího profilu četli a klikali na sdílené odkazy z konspiračních a proruských dezinformačních webů. Profil Věry Maříkové je navíc členem mnoha proputinovských a protiislámských skupin, odkud Maříková čerpá své znalosti.

Profil na této ruské sociální síti je sice přes dva roky neaktivní, ale při zadání výrazu „Věra Maříková SPD“ vám vyjede na první stránce. Věra Maříková se v minulosti odně věnovala polemikám o tom, proč je v současné době všude tolik homosexuálů. Nyní přesedlala na černochy a my se nemůžeme dočkat, co přijde dál.

A zde je 5 nejčastěji porušovaných slibů našich politiků.


Komentáře

Doporučeno pro vás