fb pixel „Trdelník patří Čechům,“ obhajuje maďarskou pochoutku Věra Maříková z SPD, navíc jí vadí černošská holčička v reklamě – G.cz
Vyhledávání

„Trdelník patří Čechům,“ obhajuje maďarskou pochoutku Věra Maříková z SPD, navíc jí vadí černošská holčička v reklamě

Zdroj: trdlokafe

Trdelník přeci patří Čechům, tak proč si kvůli svému podivnému názoru Věra Maříková /SPD/ z Karlovarského kraje zablokovala účet na Facebooku? Její myšlenka v podobě screenshotu však na sociálních sítích žije dál. Proč si pořád někdo myslí, že stereotypy by měly existovat vždy a na vše? Pizzu by nám měl vyrábět Ital, čaj o páté servírovat Angličan a burger by nám měl připravovat Američan. Takto vypadá svět podle nové „hvězdy“ z SPD, která se projevila jak zkažený kebab na toaletě.

Martin Miko
Martin Miko 8.6.2018, 09:46

Členka SPD si přivlastňuje maďarský trdelník

Do povědomí se dostala místopředsedkyně karlovarské SPD, která svým voličům na Facebooku sdělila, že obdržela zprávu od naštvaného občana, který se jí svěřil, že v Karlových Varech u obchodního domu Varyáda stojí stánek na oblíbený český trdelník. Špatné je prý na něm především to, že na reklamním banneru propagující trdelník je černošská dívka místo české holčičky. Ve svém FB statusu se Maříková zamýšlí nad tím, že trdelník přeci patří Čechům, a že je tato reklama nevhodná. „Jak vysvětlit firmě „trdlokafé“, že tento obrázek se k našemu trdlu opravdu nehodí?“ ptá se Maříková sama sebe.

Na tento hloupý status upozornil a zareagoval server Aktualně.cz, který zkontaktoval jednatele společnosti Trdlokafe, který se k hloupému vyjádření členky SPD vyjádřil pravděpodobně jinak, než si představovala. „Jája, jak se ta malá sympatická slečna jmenuje, je Češka. Pokud jde jen o barvu kůže, tak my tam nevidíme rozdíl. Absolutně jsme neviděli důvod, proč tam tuto slečnu nedat, když se nám tato příležitost nabídla,“ uvedl prodejce trdeblníků na svém Facebooku po zveřejnění xenofobního příspěvku.

Někdo by měl místopředsedkyni SPD Věře Maříkové sdělit, že trdelník není typicky české jídlo, ale ve skutečnosti pochází z Maďarska, odkud se nám sem valí spousta přistěhovalců v mercedesech, kteří nám chtějí potkat falešné zlato na výpadovce z dálnice. Kdyby se na reklamním letáku na trdelník objevil obézní Rom se zlatým řetězem, jak jí trdelník, tak by to pravděpodobně u členů SPD vyvolalo mnohem větší kontroverzi než teď, když trdelník se zmrzlinou na reklamním banneru drží malá holčička z Afriky.

Je opravdu k zamyšlení, že i v roce 2018 nějaký rozhořčený anonym nabonzuje svou xenofobní předtuchu své lokální političce, která z toho vytvoří kauzu, nad kterou se pozastaví celý internet. Paní Maříková to samozřejmě psychicky nevydržela ani den a "hrdinsky" si zablokovala svůj facebookový účet.

A zde je fejeton Jaroslava Cermana o zotročených Češích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články