Normálnější než jsme čekali: Klausova Trikolóra ukázala program a je překvapivě v pohodě – G.cz
Vyhledávání

Normálnější než jsme čekali: Klausova Trikolóra ukázala program a je překvapivě v pohodě

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Normální svět Podle Trikolóry Václava Klause mladšího začíná získávat svou tvář v podobě programu, ve kterém si skoro každý to své, dokonce i Venezuela Maláčová. Konec zvyšování daní, lepší podmínky pro učitele, zjednodušení právního systému a podpora třetího dítěte do rodiny. Jsme až překvapeni, jak normálně to vypadá.

Martin Miko
Martin Miko 5.9.2019, 11:38

Trikolóra má šanci uspět

Hnutí Trikolóra konečně představilo svůj program a zdá se, že se chce zavděčit opravdu každému. S hesly jako „Vraťme lidem jejich zemi“, „Bohatství vzniká z práce“ nebo „Braňme normální svět“ zaujme širokou škálu potenciálních voličů a má slušnou šanci urvat si v příštích volbách nějaká ta procenta a možná se i dostat do Poslanecké sněmovny. Stačí registrovat současné průšvihy, které spočívají ve zvyšující se byrokracii, represích a příkazech a místo nich navrhnout jednoduchá řešení nebo možnosti zjednodušení systému. Je pravda, že poslední dvě volební období pro Česko znamenala jen zvýšený počet zákazů, povinností pro podnikatele a zákazů, které se velké části našich obyvatel nelíbí, takže se jedná o přirozenou opoziční reakci. S čím tedy Trikolóra konkrétně přichází?

V 15 tématických resortech, na kterých se podílel i bývalý prezident Václav Klaus v pozici odborného garanta, se dozvíte kromě mnoha rozumných věcí jako například zamezení zvyšování daní, zjednodušení systému dotací, zvýšení maximální povolené rychlosti na dálnicích a vybraných silnicích i několik věcí, nad kterými se pozastavíte. Jde například zrušení ministerstva pro místní rozvoj nebo zabránění masové migrace (ona tu nějaká je?).

Každopádně subjektivním pohledem běžného občana má člověk pocit, že nad programem Trikolóry někdo přemýšlel a jsme bytostně přesvědčeni, že si jejich program získá své voliče a nebude jich málo. Když se podíváte do denního tisku a přečtete si, co například současná ministryně práce a sociálních věcí Jana „Venezuela“ Maláčová (ČSSD) vymýšlí za nesmyslné zákony, po přečtení volebního programu Klausovy strany vám přijde, že svět by mohl být ještě normální.

Na druhou stranu to bude hodně záležet i na samotném vedení Trikolóry, která by si u některých voličů zazdila dveře tím, kdyby například začala do svého hnutí nabírat přeběhlíky z jiných stran. Totéž platí i o prezentování protiimigračních návrhů ve stylu Tomia Okamury nebo o hádání se s vědci o vážnosti klimatických změn ve světě.

A zde vás potěší nový autobazar Jaromíra Soukupa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu