fb pixel Ničí kulturu, ale rezignovat nechce: Ministr Vojtěch se omluvil Moravskoslezskému kraji – G.cz
Vyhledávání

Ničí kulturu, ale rezignovat nechce: Ministr Vojtěch se omluvil Moravskoslezskému kraji

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) se stal terčem útoků kvůli okamžitému zavedení hygienických opatření. Tím v Moravskoslezském kraji nevědomky zruinoval mnoho lidí a zároveň pobouřil českou veřejnost. Přesto rezignovat nehodlá a místo toho hledá viníka mezi moravskoslezskými hygieniky.

Martin Miko
Martin Miko 20.7.2020, 11:53

Adam Vojtěch to nezvládá

Zdá se, že komunikace není příliš silnou stránkou naší vlády, o čemž nás přesvědčila už během krizového stavu. Nyní se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) potýká s dalším komunikačním „šumem“, za který však nechce nést žádnou odpovědnost a kope kolem sebe a poněkud zoufale hledá viníka. Pane ministře, a co začít u sebe? O co jde? Konkrétně se jedná o šíření koronavirové nákazy v Moravskoslezském kraji a následnému rozlobení mnoha desítek tisíc obyvatel v tomto kraji. Stát spolu s hygieniky totiž v pátek odpoledne z hodiny na hodinu vydal mimořádná hygienická opatření, čímž bez varování zrušil kde co, a to včetně mnoha kulturních akcí, která běžela nebo byla těsně před začátkem.

Organizátoři kulturních akcí v Moravskoslezském kraji samozřejmě zuří, protože mimořádná opatření jsou pro některé z nich likvidační. Jasným příkladem jsou organizátoři akce Nefestival, kteří plánovali několikadenní akci v Dolní oblasti Vítkovice. Vláda společně s hygieniky se z minuty na minutu rozhodla povolit kulturní akce maximálně pro 100 lidí. Pro představu – kulturní akce Nefestival je náhradní akcí za světoznámou akci Colours of Ostrava, která se letos konat nebude. Lidé se shodují na tom, že vláda sice chce ochránit zdraví svých občanů, ale na druhou stranu absolutně neřeší ekonomickou stránku jejich rozhodnutí. Je velmi pravděpodobné, že se někteří organizátoři kulturních akcí budou chtít soudit se státem.

Každopádně se nyní řeší, kdo za celou tuto nezvládnutou situaci může. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) je přesvědčen, že by ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová měla rezignovat. Vojtěch televizi CNN Prima News řekl, že veškerá opatření v Moravskoslezském kraji jsou správná, tak ředitelka nezvládla komunikaci se samosprávnou i veřejností. Ona však argumentuje tím, že jestli si to ministr zdravotnictví přeje, tak ať ji odvolá.

Na českém Twitteru je však názor naprosto opačný, než jaký má ministr Vojtěch. Tam pro změnu panuje přesvědčení, že odstoupit by měl právě Adam Vojtěch, který komunikaci nezvládá dlouhodobě. „Kdyby Adam Vojtěch vykonával manažerskou pozici v kterékoliv firmě, tak už by byl za ty svoje ústřely stokrát na pracáku,“ komentuje fungování ministra zdravotnictví jeden z uživatelů Twitteru.

Pokud se ohlédneme pár měsíců zpátky, tak si všichni vzpomeneme na nepříliš dobrou komunikaci Adama Vojtěcha s veřejností. Totéž platí i o dalších členech vlády, kteří během krize nepředváděli to, co by od nich lidé očekávali. Proč ministr sám nezvážil a nezvažuje rezignaci, to nikdo neví. A úplně nejlepší by možná bylo, kdyby ministr Vojtěch vyzval prezidenta Zemana, aby se vzdal prezidentování. Hlava státu totiž s veřejností během karantény nekomunikovala vůbec.

Podobné články

Doporučujeme

Další články