fb pixel "Nepřipojíme ty kraje, kde vyhrálo ANO, k Německu?": Nejzajímavější reakce ke krajským volbám 2020 – G.cz
Vyhledávání

"Nepřipojíme ty kraje, kde vyhrálo ANO, k Německu?": Nejzajímavější reakce ke krajským volbám 2020

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Krajské volby 2020 jsou za námi. Při celkové účasti 37,9 % v deseti krajích zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše, těžko se mu ale budou skládat koalice. Ve Středočeském kraji bodovali Starostové, v Královéhradeckém kraji uspěli rovněž STAN v koalici s ODS a VČ, v Libereckém kraji Starostové pro Liberecký kraj. Je dobojováno a my vám přinášíme výběr nejzajímavějších reakcí na volební výsledky. Některé jsou zábavné, jiné k zamyšlení.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.10.2020, 12:07

"Zeman řekne, že trpaslíci okopávají kotníky. Uvidíte!"

Krajské volby 2020 už znají vítěze - je jím vládní hnutí ANO Andreje Babiše. Premiérova partaj zvítězila v deseti krajích, bude mít ale zřejmě velký problém se skládáním koalic. Výjimky tvoří Středočeský kraj, Královéhradecký kraj a kraj Liberecký. Všude bodovali Starostové, ve Středních Čechách sami za sebe, v Liberci vyhráli Starostové pro Liberecký kraj a Královéhradeckém kraji uspěla koalice STAN, ODS a Východočechů. Více o výsledcích voleb čtěte zde:

Volební účast 37,9 % znamená vyšší účast než u krajských voleb před čtyřmi lety, v celkovém měřítku je to ale stále tristní. Je znát, že Čechy politika možná ani ne tak nezajímá, ale spíš opravdu neví, koho si ve volbách vybrat. Svou roli ale letos jistě sehrála i koronavirová krize.

I přesto byly krajské volby hojně probíraným tématem na sociálních sítích. Vybrali jsme několik reakcí z českého Twitteru, z nichž některé jsou zábavné, jiné k zamyšlení. Výsledek voleb okomentoval například i senátor a někdejší prezidentský kandidát Jiří Drahoš, nejvíc se nám líbil fotokomentář šéfredaktora Respektu Erika Taberyho, který dokázal celé volby shrnout do dvou fotek...

Na první fotografii jsou zástupci ODS (Petr Fiala), TOP 09 (Markéta Pekarová Adamová) a skrývá se tam ještě Marian Jurečka z KDU-ČSL. Snímek na sociálních sítích sdílel Dominik Feri (TOP 09) s komentářem, který naznačil, že lídři opozice rýsují koalici do příštích, "velkých" voleb. Na druhém snímku vidíme osamoceně sedícího premiéra Babiš. Navzdory vítězství jeho hnutí ANO v deseti krajích se mu koalice budou vytvářet jen těžko.

K volbám se v nedělním pořadu FTV Prima Partie Terezie Tománkové vyjádřil pochopitelně i prezident Miloš Zeman. Jindřich Šídlo si ještě před vysíláním pořadu dovolil nastínit, co tak asi hlava státu k volbám v televizi řekne. "Co řekne prezident na Primě: ANO fantasticky zvítězilo. Obejít vítěze při sestavování koalic je nečestné a nesportovní. Trpaslíci okopávají kotníky. Senát je zbytečný," napsal Šídlo na Twitter. A skoro se i trefil. Zeman prohlásil, že "koalice poražených není sportovní" a došlo i na ty trpaslíky. Dva ze tří, Jindřichu. Bravo!

Podobné články

Doporučujeme

Další články