fb pixel Nejzbytečnější kauza oslav sametové revoluce: Trikolóra na Babišově kravatě mohla být klidně slovenská, ale stejně je to jedno – G.cz
Vyhledávání

Nejzbytečnější kauza oslav sametové revoluce: Trikolóra na Babišově kravatě mohla být klidně slovenská, ale stejně je to jedno

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Sociální sítě i česká média celý víkend psala o trikolóře na kravatě Andreje Babiše. Zatímco k památníku na Národní třídě dorazil v neděli v ruských barvách, tak před vstupem do Národního muzea už na sobě měl kravatu v českých barvách. Stačí si poplést dva proužky na vázance a hned je o čem psát. A to mu opravdu nestraníme, z toho nás podezřívat asi nikdo nemůže.

Martin Miko
Martin Miko 18.11.2019, 17:27

Kauza kravata

Proč byl v neděli 17. listopadu takový rozruch okolo kravaty premiéra Andreje Babiše? Vždyť jeho kravata měla správné barvy, tedy bílou, modrou a červenou. Jenže bohužel byly ve špatném pořadí. Správně by totiž měly být barvy v pořadí bílá, červená a modrá. V případě premiéra došlo k tomu, že měl na své vázance ruskou trikolóru, za což si vysloužil kritiku, obzvlášť, když se jednalo o oslavy 30. výročí od pádu komunistického režimu v Československu.

Rovněž se však mohlo jednat i o slovenskou trikolóru, která je také v pořadí bílá, modrá a červená, což později Andrej Babiš prozradil pro svůj bývalý server iDnes.cz, avšak přesto, aby se vyhnul dalším dohadům, tak si do Národního muzea pro jistotu převlékl kravatu za tu s trikolórou českou.

Na téma Babišova kravata se na internetu objevilo hned několik článků, které řešily jakou měl kravatu, kdy si jí převlékl a proč měl takovou kravatu a tak dále, a tak dále. Jak jsme dnes již psali, tak tento víkend byl pro uživatele internetu a sociálních sítí velmi náročný, a proto jsme doporučovali dát si digiální detox. Všude bylo to samé. Letná, Národní třída, Babiš, Klaus mladší, svíčky, odporná socha Václava Havla a Babišova kravata v barvách ruské nebo slovenské trikolóry.

Díky bohu, že tyto oslavy jsou jenom jednou za rok. Přirovnali bychom tento víkend k mánii na úrovni sbírání hub, hlasováním u voleb nebo Halloweenu. Během dvou dnů je to všude, takže už si i ve skrytu duše možná i přejete, aby to skončilo. A tento pocit máme bohužel lehce i s oslavami 17. listopadu. Oslavy a samotnou sametovou revoluci nechceme rozhodně degradovat nebo bagatelizovat, ale přijde nám, že to zbytečně dělají tyto virální banality typu kravata s trikolórou. Kvůli tomu se přece před 30 lety klíči necinkalo.

A zde je 5 životních pravd, které jsme si odnesli z tohoto náročného víkendu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články